Hlavní obsah

Na Pelhřimovsku se připravuje nová destinační kancelář na podporu turismu

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

4. 10. 14:27

Pelhřimov a další města z pelhřimovského okresu chtějí mít vlastní destinační kancelář. Má přispět k propagaci regionu u turistů a usnadnit získávání dotací na podporu turismu.

Článek

„Chtěli bychom spojit a nabízet možnosti celookresního rozsahu, protože každé město tady na okrese Pelhřimov je pro turisty jaksi malé nebo nabízí akce a možnosti na jeden na dva dny. Když se spojí prezentace celookresní, myslíme si, že by to mělo širší dosah a víc možností,“ řekl starosta Pelhřimova Ladislav Med (ODS). Důležité je podle něho také to, že pro destinační kanceláře jsou určené mnohé krajské nebo státní dotace.

Ve společné organizaci by Pelhřimov zastupovalo jeho kulturní zařízení. Členy by byla také kulturní zařízení Humpolce, Počátek, Kamenice nad Lipou a města Pacov a Žirovnice. „Pokud budou spolupracovat města nebo jejich zařízení k tomu určená, měla by nabízet akce, které jednotlivá města a organizace pořádají, určitě by to turismus v naší lokalitě zvýšilo a zlepšilo. Bylo by to o zviditelnění jednotlivých měst i celého regionu,“ řekl starosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík (ČSSD).

Pelhřimovská organizace Kulturní zařízení města Pelhřimov vedená Martinem Eclerem zatím o záměru vzniku kanceláře jednala samostatně s pěti dalšími organizacemi a městy. První společné jednání se podle Eclera uskuteční už tento týden. Z jednání má vzejít přesná podoba fungování destinační kanceláře. Podle Eclera ji region potřebuje i kvůli reklamě pro Pelhřimovsko, aby nezaostávalo vedle podobných kanceláří fungujících na Žďársku a na Třebíčsku.

Podle Meda by mohla být kancelář jako zapsaný spolek v provozu ještě před hlavní turistickou sezonou, měla by jednoho pracovníka na částečný úvazek. Spolek by měl být přístupný i pro další členy včetně už fungujících mikroregionů. „Myslíme si, že tím širším pojetím by byla města daleko lépe prezentovaná,“ řekl Med.

Přibližně před pěti lety se v regionu uvažovalo o vzniku destinační kanceláře, iniciovala ji okresní hospodářská komora. Fungovat ale nikdy nezačala. Pelhřimov do ní měl ročně přispívat asi 60.000 korun. „Schválili jsme ho (příspěvek), ale nikdy nebyl využitý, peníze zůstaly v rozpočtu. Teď se předpokládá, že by příspěvek u příspěvkových organizací měst nad 10.000 obyvatel, což je Pelhřimov a Humpolec, byl 15.000 korun,“ řekl Med.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované