Hlavní obsah

Našla se čtyřletá australská holčička, která záhadně zmizela z kempu

Čtyřletou Cleo Smithovou hledali místní lidé i bezpečnostní složky.Video: AP

 

Reklama

3. 11. 2021 6:41

V Austrálii se podařilo najít čtyřletou holčičku, která před dvěma týdny i se spacím pytlem zmizela ze stanu v kempu na západě země. Podle policie je „naživu a v pořádku“. Ve vazbě je 36letý muž, hlásí australská média.

Článek

Policisté našli dívku dnes brzy ráno místního času v domě v pobřežním městě Carnarvon, zhruba 100 kilometrů jižně od místa, kde s rodinou kempovala. Podezřelého, který z města pochází a na rodinu patrně nemá žádné vazby, vyslýchá policie. Cleo Smithovou v posledních dvou týdnech hledali místní lidé i bezpečnostní složky

„Byla tu informace, kterou jsme se podrobněji zabývali. Sledovali jsme hodně forenzních stop a vedlo nás to k určitému domu,“ uvedl komisař státu Západní Austrálie Chris Dawson.

„Jeden z policistů ji vzal do náruče a zeptal se jí, jak se jmenuje. Odpověděla: ‚Jmenuju se Cleo‘,“ popsal nalezení místním médiím Dawsonův zástupce Col Blanch. Krátce poté se holčička shledala se svou matkou a nevlastním otcem.

Dívku její rodiče naposledy viděli v rodinném stanu okolo 1:30 místního času 16. října v kempu Blowholes Shacks zhruba 900 kilometrů severně od Perthu. Když se probudili, už ve své části stanu, který sdílela s mladší sestrou, nebyla. Policie měla podezření, že byla unesena, protože zip stanu byl otevřený až do výšky, na který byla čtyřletá dívka sama nedosáhla.

Australská policie se obávala, že byla Cleo unesena a nabídla milion australských dolarů (zhruba 16 milionů korun) tomu, kdo jí o dívce předá jakékoliv informace. Podle agentury AP není jasné, jestli odměnu někdo obdržel.

„Jsou to úžasné, úlevné zprávy. Cleo Smithovou našli a je doma v bezpečí a zdravá. Naše modlitby byly vyslyšeny,“ napsal na twitteru australský premiér Scott Morrison.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované