Hlavní obsah

Nejlepší snímky divoké přírody. Na vítězný záběr číhal fotograf 11 měsíců

Foto: Wildlife Photographer of the Year

Sergej Sergej Gorškov, Wildlife Photographer of the Year 2020.

Reklama

16. 10. 2020 11:05

Světovou fotografickou soutěž přírody vyhrála fotografie vzácného tygra, samice tygra ussurijského, která objímá strom. Podívejte se ve fotogalerii i na další oceněné snímky.

Článek

Rus Sergej Gorškov zvítězil v soutěži o nejlepšího fotografa přírody za rok 2020 (Wildlife Photographer of the Year), kterou každoročně organizuje Přírodopisné muzeum v Londýně (Natural History Museum). Prvenství mu přinesl působivý snímek vzácného tygra, který objímá strom.

„Je vskutku velkolepý,“ okomentovala vítězný snímek vévodkyně Kate, která ocenění předávala při slavnostním ceremoniálu v úterý večer. Manželka prince Williama je sama amatérskou fotografkou, připomíná agentura DPA.

Gorškovova fotografie s názvem Objetí zachycuje tygra ussurijského, který se v pustém lese něžně tiskne ke stromu. Tato největší známá kočkovitá šelma je ohrožena vyhynutím a vyskytuje se pouze na východní Sibiři. Fotograf podle Přírodopisného muzea čekal na pořízení snímku celých 11 měsíců.

+11

Porota letos vybírala z více než 49 tisíc zaslaných fotografií z 86 zemí. Soutěže se smí zúčastnit kdokoliv na světě bez ohledu na to, zda se fotografováním živí, nebo ho dělá pouze pro radost. Příští kolo soutěže začíná již příští týden. Nejlepší snímky je možné spatřit nejprve v londýnském muzeu, později budou vystaveny i na dalších místech.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované