Hlavní obsah

Německá policie hledá skupinu financující teroristy. Stopy vedou do Čečenska

 

Reklama

25. 10. 2016 14:43

Akce probíhá v pěti spolkových zemích, podezřelá je skupina 14 Čečenců.

Článek

Německá policie, včetně speciálních jednotek, dnes zasahuje kvůli podezření z financování terorismu současně v pěti spolkových zemích. Prohledává v nich celkem 12 bytů a jednu ubytovnu. Podezření směřuje ke skupině 14 Čečenců.

Rozsáhlý zátah se týká Durynska, Hamburku, Severního Porýní-Vestfálska, Saska a Bavorska. Důvodem je podezření z financování islamistického terorismu, konkrétní útok podle vyšetřovatelů nehrozil.

Zásah údajně směřuje proti 14 Čečencům, kteří mají ruské občanství, informaci uvedla televizní a rozhlasová stanice MDR. Jedenáct mužů a tři ženy ve věku 21 až 31 let se v Německu uchází o azyl, rozhodnuto o něm ještě nebylo.

Durynská policie na podezřelé přišla při vyšetřování osmadvacetiletého Čečence s ruským pasem, který se podle ní chtěl připojit v Sýrii k takzvanému Islámskému státu. Tento muž je jedním ze 14 podezřelých.

Jen v Durynsku jsou policisté nasazeni od ranních hodin v šesti městech. Všech zásahů se účastní speciální jednotky. Ve městě Suhl na jihu této spolkové země byla jedna osoba zatčena. Z budovy, kde se zákrok odehrál, policisté podle zpravodaje stanice vynesli bílý prášek. O jakou látku jde, zatím není jasné.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované