Hlavní obsah

Německé útulky přes Vánoce pozastavily adopci zvířat

Německé útulky pozastavily adopci zvířat. (Video: Zuzana Lachnitová)

Reklama

10. 12. 2018 14:40

Zájemci o adopci se musí pro zvířata vrátit v lednu. Útulky se shodují, že zvíře není dárek, ale člen rodiny.

Článek

Německé útulky ve velkých městech jako Berlín nebo Hannover odmítají zájemce o adopci. Snaží se tím předejít darování zvířat pod stromeček.

Zájemci mají čas adoptovat zvíře do 15. prosince, poté jim útulky dovolí odnést si zvíře až v lednu. Podle Deutsche Welle s tím většina zájemců souhlasí. Majitelé útulků také zdůrazňují, že Vánoce a Nový rok jsou jedny z nejstresovějších dnů v roce. Nejsou tedy úplně vhodné k začleňování nových přírůstků do rodiny.

„Adopce jsou dočasně pozastaveny, aby nedocházelo k darování zvířat jako vánočních dárků. Protože zvířata nejsou dary,“ řekl pro Deutsche Welle Arvid Possekel z hannoverského útulku. „V ideálním případě se stanou členy rodiny a rodinu nerozdáváte jako dárek,“ dodal.

Gabriela Schwabová z brémského útulku říká, že dočasný zákaz adopce je pro útulky nutnost.Někteří lidé zvířata pořídí jako vánoční dar bez předchozí domluvy s ostatními členy rodiny. To má často fatální následky pro zvířata, která jsou nechána na ulici nebo vrácena do útulků.

Některá zvířata jsou opuštěna i na Štědrý den. „Pokud vážně chcete darovat zvíře, můžete jít do útulku před Vánoci nebo po Novém roce, nemusíte adoptovat dva dny před Vánoci,“ říká Schwabová.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené