Hlavní obsah

Než jsem vážně onemocněla, byla jsem hypochondr. Anna K. otevřeně o průšvizích i milosrdných lžích

„Fanoušci mi posílají úžasné dopisy, že jim dávám sílu. A to dává sílu mně.” Anna K. věří, že sdělená bolest je poloviční bolest. I o tom mluví v intimní zpovědi. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

21. 12. 2018 20:45
aktualizováno • 4. 1. 2019 12:44

V archivu České televize jsme našli jednu z jejích mála rolí, v seriálu Malý pitaval z velkého města. „Jednu z mála proto, že jsem na konzervatoři nesměla moc točit. Průměr mi kazila známka z chování,“ vysvětluje Anna K.

Článek

Konzervatoř byla jasná volba, protože od osmi let hrála v Semaforu. „Za tu roli v Pitavalu jsem dostala honorář jako měsíční plat v divadle, tak jsem mohla hostit spolužáky. Nebyla jsem větší sígr než moji spolužáci Michal Suchánek, Sagvan Tofi, Martina Menšíková nebo Jiří Langmajer, ale vždycky se to na potvoru nějak sešlo, že jsem měla něco důležitého v kavárně naproti a nemohla jsem se dostavit na hodinu.“

Chtěla jsem být mistryní vesmíru. Se zpěvačkou Annou K. na vrcholcích hor i v zákulisí koncertu.

Anna K. nás vzala na svá oblíbená místa a ukázala, že i po dvou těžkých nemocích dává do koncertů všechno. (Video: Reuters)

Školní problémy eskalovaly vyhozením od maturity. Maminka byla nemocná, tak jí zalhala. „Řekla jsem jí, že je všechno v pořádku. Netušila jsem, že je máma tak moc nemocná a že zemře, tak to, že jsem jí lhala, mě dokopalo jít k maturitě znovu. Jiří Suchý pak do programu jedné divadelní hry napsal, že jsem šestiletou konzervatoř studovala devět let,“ vzpomíná zpěvačka.

K milosrdné lži se později rozhodla i u tatínka. „Byl v nemocnici, plánovali jsme, jak půjdeme do řecké restaurace do Davle, měl do poslední chvíle dobrou náladu. Přišlo mi to lepší než mu říct, že má nádor na játrech a že je to v pytli.“

Když nádor našli Anně, nechtěla vědět všechno. Jen jak se to řeší a jestli se s léčbou začne hned. Když přišla o vlasy, pořídila si paruku. Ale vydržela ji mít jen na jednom koncertu. „Pak jsem to řekla klukům v kapele i fanouškům. Rok neutajíš, že máš nádor v předposledním stadiu a musíš absolvovat největší možné palby, jaké tělo snese. Navíc jsem extrovert, říkám, že sdělená bolest je poloviční bolest. I proto jsem dělala kampaně na prevenci rakoviny prsu. Byl to dobrý způsob odreagování se od sebe sama. Já, která jsem byla velkej hypochondr, než jsem začala být takhle vážně nemocná,“ poukazuje na paradoxy Anna.

Vloni onemocněla znovu. Nešlo o recidivu, ale o novou nemoc.

„Věřím lékařům a snažíme se dělat, co jde, ta cesta není ještě úplně u konce,“ naznačuje Anna uprostřed svého prvního vánočního turné. „Je akustické a báječné. Celé léto bylo náročné, hráli jsme na spoustě festivalů ve vedrech, teď pro změnu končíme 22. prosince v Hybernii. Takhle těsně před Štědrým dnem jsem nikdy nehrála, takže mám alibi, jsem omluvená z předvánočních příprav,“ vtipkuje zpěvačka.

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodu článku.

Pořad Intimní zpovědi vysílá Televize Seznam každé úterý od 20:45.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sledujte Televizi Seznam i na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované