Hlavní obsah

Nový hybrid Ford Escape nemusí být bezpečný. Výroba se o rok odkládá

Foto: Kevauto

Ford Escape, ilustrační fotografie.

Reklama

19. 10. 2020 20:03

Model Ford Escape je na trhu už dvacet let. Letos měla na trh přijít již čtvrtá generace tohoto vozidla, zájemci si ale minimálně rok počkají. Nový plug-in hybrid řeší problém s možným vzplanutím motoru, stejný jako u modelu Kuga.

Článek

Americká společnost Ford Motor Company minulý týden uvedla, že odsouvá výrobu svého plug-in SUV hybridu Escape na příští rok. Kvůli přezkoumání částí motorů a baterií, stejných jako u vozů Kuga, které byly v Evropě stažené z prodeje. „Přesouváme výrobu plug-in modelu Escape v plném rozsahu do roku 2021. První Escape budou k prodeji příští rok,“ uvedl mluvčí společnosti Ford Motor.

Automobilka oznámila, že v září v Evropě stáhla z prodeje 20 500 plug-in hybridů Ford Kuga a pozastavila jejich prodej. Nyní se zabývá možným problémem s vysokonapěťovou baterií, která by v některých případech mohla vést k požáru.

„Protože sdílíme komponenty s modelem plug-in hybridu Kuga včetně bateriových článků, přesouváme výrobu do příštího roku. Spolupracujeme s dodavatelem bateriových článků, abychom co nejdříve našli řešení na otázku ohledně modelu Kuga v Evropě,“ dodal evropský mluvčí společnosti.

Ford, který vyrábí sportovně užitková vozidla Escape v závodě Louisville v Kentucky, nejprve naplánoval rozjezd jejich výroby na jaro. Kvůli koronavirové pandemii, během které byla automobilka nucena zavřít své továrny, jej ale odložil na léto.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované