Hlavní obsah

Organizátoři z Beats for Love: Rozhodnutí potřebujeme do dvou týdnů

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

11. 4. 12:54

Nejpozději do dvou týdnů by měla vláda jednoznačně oznámit, jaký osud čekají letní festivaly a další velké hromadné akce, míní pořadatel ostravského festivalu taneční hudby Beats for Love Kamil Rudolf.

Článek

Blíží se mezní doba, po které už nebudou produkční týmy schopny velké akce zorganizovat. Beats for Love patří s návštěvností okolo 40 tisíc lidí k největším v zemi. Akce by se měla konat 1. až 4. července v areálu Dolních Vítkovic. Pořadatelé festivalu Colours of Ostrava už odložení ročníku o další rok oznámili před časem, další ještě vyčkávají.

„Stále čekáme na vyjádření vlády. Bohužel ale žádný výhled na léto zatím nemáme,“ řekl pořadatel ostravského festivalu taneční hudby Beats for Love Kamil Rudolf. Podle něj zaznívají jen rozporuplné a navzájem se vyvracející vyjádření. „Nejprve se tvrdilo, že v červnu bude naočkováno 60 procent populace a všechna opatření se zruší, festivaly budou. Jiný politik zase prohlásil, že velké akce přes léto naopak nebudou,“ doplnil.

Podle něj je třeba, aby zaznělo jednoznačné stanovisko co nejrychleji. „Potřebujeme ho znát každým dnem, nejpozději do dvou týdnů, pak se rozhodneme,“ řekl. Pokud by se naplánovaná akce uskutečnit nemohla, chystají pořadatelé přes léto několik menších akcí s počtem návštěvníků, který platná opatření umožní.

Rozhodnutí o odložení ročníku o další rok už padlo v případě festivalu Colours of Ostrava. I ten patří mezi největší hudební akce v Česku. Celkovou návštěvnost pořadatelé už několik let nezveřejňují. Podle odhadů překračuje 40 tisíc lidí. „Dostali jsme se do nejzazšího momentu. Bohužel současná situace s pandemií koronaviru a neexistující výhled na letní měsíce ohledně budoucích opatření nám nedává jinou možnost než festival opět přesunout,“ řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Mluvčí přehlídky Jiří Sedlák doplnil, že pořadatelé ale dál připravují Festival v ulicích, který se koná na řadě míst Ostravy. Chystají i mezinárodní konferenci Czech Music Crossroads. Zda budou organizovat něco místo zrušeného velkého festivalu, podle něj ještě není rozhodnuto. Loni pořadatelé připravili NeFestival. Ze čtyř dnů ale byly jen dva. Další se uskutečnit nemohly, když ostravští hygienici z hodiny na hodinu snížili počet lidí na jedné akci na 100. Ředitelka festivalu Zlata Holušová to označila za nehorázné, nemravné a ekonomicky devastující.

Vyčkávají zatím i organizátoři hlučínského festivalu Štěrkovna Open Music. „Šance snad ještě existuje. Rozhodnutí ale musíme znát co nejdříve,“ řekl za pořadatele akce Matěj Ostárek. Loni festival v létě zrušili a v září pak organizátoři připravili náhradní program nazvaný sCoro Štěrkovna. „Pokud nebudeme moci pořádat velký festival, máme v plánu i letos jeho malou variantu. Konala by se ale pravděpodobně v původním termínu, tedy 30. a 31. července,“ řekl Ostárek.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované