Hlavní obsah

Ostřešany osadí křižovatku na Tuněchody semafory, stávají se tam nehody

Foto: Pexels.com

Ilustrační foto.

Reklama

30. 7. 2021 16:40

Obec Ostřešany na Pardubicku osadí v budoucnu křižovatku směrem na Tuněchody světelnou signalizací. I když je tam dopravní značení, řidiči ho často přehlédnou a stávají se tam také smrtelné nehody.

Článek

Průtah obcí je pro mnoho řidičů alternativou silnice I/35. „Je tem velký provoz. Byly tam smrtelné nehody. Jsou tam sice dvě stopky na obou stranách, na příjezdu z vedlejších silnic, ale lidský faktor selhává. Přejedou značky, při srážce končí mimo silnici. Asi před měsícem vjelo auto na soukromý pozemek a skončilo v rodinném domě. Kdyby tam šel někdo pešky, jel na kole, bylo by to špatné,“ řekl starosta Josef Vodrážka (SNK Za obnovu a rozvoj obce).

Úsek je na křížení silnic třetí třídy 34/026 a 34/030, kruhový objezd tam není možné udělat, protože tam není dost místa. Obec koordinuje přípravu s krajem, který plánuje průtah obcí opravit. Termíny ještě nejsou stanovené.

„Jedná se o téměř čtyři kilometry dlouhý úsek s odhadovaným finančním rozsahem okolo 90 milionů korun. I při rozdělení na několik etap je realizace podmíněna finanční situací kraje a získáním prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury v příštích letech,“ řekl hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD).

Reklama

Doporučované