Hlavní obsah

Pákistánští soudci stávkují. Proces s Češkou kvůli pašování heroinu odložen na středu

28. 5. 2018 17:33

Kvůli stávce soudců v Pákistánu došlo k odložení soudu s Terezou H. Češka je v Pákistánu už od 10. ledna, kdy ji na letišti zadržely pákistánské úřady s devíti kilogramy heroinu v kufru.

Článek

Soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byl dnes kvůli stávce soudců odročen na středu 30. května. ČTK to řekla mluvčí českého Ministerstva zahraničních věcí Irena Valentová. Soud měl dnes pokračovat výslechy svědků.

„Dneska tam stávkují soudci, stání bylo odročeno,” řekla mluvčí. Zatím poslední stání se uskutečnilo minulý týden v úterý, kdy byl u jednání přítomen asistent českého honorárního konzula v Láhauru. Ten ženě předal dopisy od její rodiny. V soudní síni byly také dvě právničky z pákistánské lidskoprávní kanceláře, které se podle informací českého Ministerstva zahraničních věcí hodlají účastnit i dalších stání.

Pákistánští celníci zadrželi mladou Češku 10. ledna poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v jejím kufru. Kromě Češky byl obviněn ještě jeden muž, který není z České republiky. Žena vinu odmítá.

České Ministerstvo spravedlnosti v březnu uvedlo, že Praha chce s Pákistánem uzavřít smlouvu o předávání vězňů. Úřad snahu zdůvodňuje právě případem Češky, kterou pákistánské úřady zadržely se zásilkou heroinu.

Doporučené