Hlavní obsah

Pelhřimov připravuje pro děti návštěvu čertů on-line

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

23. 11. 2020 23:11

Pelhřimovské děti budou v předvečer svátku svatého Mikuláše čerti navštěvovat on-line a přes telefon. Městské kulturní zařízení pro děti připraví vysílání z Pelhřimovského pekla, kam obvykle rodiny za čerty 5. prosince vyrážejí.

Článek

Veřejná shromáždění spojená s adventem Pelhřimov stejně jako další města na Vysočině zřejmě pořádat nebude, nebo jen v omezené míře. ČTK to řekli zástupci měst a kulturních zařízení.

Pelhřimovské peklo je stálá expozice umístěná v jednom z domů na Masarykově náměstí. „Přes náš facebookový profil Pelhřimák teď sbíráme zájemce a budeme přes messenger volat do rodin. Budeme mít také nachystaný on-line přenos, audienci z pekla, aby to bylo co nejvíc pro děti,“ řekl Martin Ecler, ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimov.

Rozsvícení vánočního stromu na první adventní neděli 29. listopadu, kterého se obvykle účastnilo několik tisíc lidí, bude letos bez veřejnosti. Asi 13 metrů vysoký vánoční strom - smrk pichlavý - by měl v Pelhřimově na Masarykově náměstí stát od 24. listopadu.

Vánoční trhy by se podle Eclera mohly konat 20. prosince. Zlatá adventní neděle byla ve města vždy spojená s akcí Vánoce na radnici. Otevřeno bylo kromě radnice i muzeum a další turistické cíle, všechno doplňoval kulturní program. „Jak je to na náměstí, neuhlídáme počty lidí. Nevěřím, že by nám povolili nějaká vystoupení a zpívání koled, ale uvidíme, máme připraveno několik variant,“ řekl Ecler.

Bez veřejnosti budou na první adventní neděli rozsvěcet vánoční stromy i v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou i Třebíči. Třebíč navíc letos kvůli rekonstrukci Karlova náměstí musela změnit jeho tradiční umístění před radnicí. Přesunula ho na Martinské náměstí, kde se budou podle starosty Pavla Pacala (Pro Třebíč) konat v redukované formě i vánoční trhy. „Všechno to bude v komorní atmosféře, určitě bez programu a podia,“ řekl Pacal.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované