Hlavní obsah

Piráti do boje o Senát v Praze nasadí propagátora konopí Veverku

Foto: Piráti

„Konopí je opomíjená obnovitelná průmyslová surovina s ekonomickým potenciálem ve zdravotnictví, v textilním a papírenském průmyslu či stavebnictví,“ míní Veverka.

Reklama

1. 6. 2020 15:12

Piráti do boje o Senát v centru Prahy nasadí zastupitele Roberta Veverku, který se zasazuje o legalizaci konopí.

Článek

„V Senátu budu hájit ochranu lidských práv a svobod, ale také památkovou péči, svobodnou kulturu a samozřejmě budu podporovat racionální regulaci konopí pro léčebné i komerční účely a hlavně osobní potřebu,“ uvedl dnes Veverka.

Konopí je podle něj opomíjená obnovitelná průmyslová surovina s ekonomickým potenciálem ve zdravotnictví, v textilním a papírenském průmyslu či ve stavebnictví.

Čtyřiačtyřicetiletý Veverka od roku 2010 vede občanský spolek Legalizace.cz a vydává stejnojmenný magazín. Od roku 2018 je zastupitelem za Prahu 2, předsedou kontrolního výboru a členem dvou komisí v Praze 2 a člen magistrátní komise pro protidrogovou politiku. Mimo to se dlouhodobě podílí na tvorbě legislativy v oblasti protidrogové politiky společně s pirátským poslancem Tomášem Vymazalem.

Jak se na podzim změní Senát.

Veverka bude patřit mezi vyzyvatele současného senátora a bývalého rektora Karlovy univerzity Václava Hampla, který se o znovuzvolení uchází s podporou KDU-ČSL a Zelených, hnutí Senátor 21 a sdružení Praha sobě.

Hampl od svého zvolení do horní komory před šesti lety vede senátní výbor pro evropské záležitosti. Působí v senátní komisi pro posouzení komise auditních zpráv EU, které se týkají premiéra Andreje Babiše (ANO) a unijních dotací.

Senátní volby se uskuteční spolu s krajskými o prvním říjnovém víkendu. Kandidátní listiny je třeba odevzdat do konce července.

Reklama

Doporučované