Hlavní obsah

Písecké Divadlo Pod čarou zřídilo účet na podporu v koronakrizi

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

20. 10. 2020 22:17

Písecké Divadlo Pod čarou zřídilo transparentní účet, kam mohou jeho příznivci posílat peníze na podporu v koronavirové krizi. V topné sezoně stojí měsíční provoz samotné budovy desítky tisíc korun.

Článek

Scéna, která funguje 20 let, má tři zaměstnance a 20 dobrovolníků, ročně uspořádá kolem 150 koncertů, divadel, výstav, přednášek či tvůrčích dílen.

Lidé mohou na účet s číslem 295465736/0300 přispívat ode dneška. „Jsme tu už 20 let a přečkali jsme leccos. I jarní covidová opatření. Ovšem podzim zasáhl divadlo již totálně vyčerpané. Nemáme až tak strach o práci, vždyť činnost Divadla Pod čarou byla vždy založena na dobrovolnictví a živí nás povětšinou jiné obory. Nechce se nám ale zahodit tolik let dobře rozjetého projektu, který slouží širokému spektru umělců a komunit,“ uvedli divadelníci v tiskové zprávě.

Mediální zástupce divadla Zbyněk Konvička řekl, že v topné sezoně, aniž by se odehrával program, stojí měsíc provozu desítky tisíc korun. „Jsou to velké prostory,“ uvedl. Divadlo chce podle svého vyjádření jen po nutnou dobu udržet v chodu prostory, a zachovat tak kulturní scénu, kterou využívají i jiní organizátoři. Cílem je zajistit peníze na režijní náklady.

Vedle tří zaměstnanců má spolek Divadla Pod čarou 20 členů, kteří zdarma pomáhají pořádat akce a udržovat budovu. Divadlo má velký sál pro 300 lidí a malý pro 100 lidí. Ročně uspořádá 150 akcí. Vystupují tam i regionální umělci. Kromě jiného tam má domovskou scénu festival Šrámkův Písek, celostátní přehlídka experimentujícího divadla. V objektu zkouší děti z domova dětí a mládeže, šermíři a čtyři hudební skupiny.

V Písku funguje i Divadlo Fráni Šrámka, kam se vejde až 397 diváků. Spadá, stejně jako kulturní dům, kino Portyč nebo koncertní síň Trojice, pod Centrum kultury Písek, jehož zřizovatelem je město.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované