Hlavní obsah

Písek bude mít od prosince MHD na elektřinu a stlačený zemní plyn

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

31. 10. 2020 16:15

Písek bude od prosince využívat pro městskou hromadnou dopravu pouze autobusy na elektřinu a stlačený zemní plyn. Zcela vyřadí vozy na fosilní palivo.

Článek

„Náklady na pořízení nových autobusů činily 61 milionů korun,“ řekla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.

Vozový park kompletně obnovila společnost ČSAD Autobusy České Budějovice, která píseckou MHD zajišťuje. Jde o pět nových autobusů na elektřinu a dva na stlačený zemní plyn. „Společnost má požádáno o dotaci, která může dosáhnout až 85 procent z pořizovací ceny,“ řekl vedoucí technického oddělení ČSAD Autobusy České Budějovice Pavel Marek.

Písecká MHD přejde na nový vozový park v prosinci, kdy bude měnit i jízdní řád. Čtyři elektrobusy budou mít kapacitu 86 míst a jeden 51 pasažérů. Každý CNG autobus pak přepraví 85 lidí. „Každý elektrobus bude mít na autobusovém nádraží vlastní nabíjecí stanici na pomalé nabíjení, k dispozici budou i dvě stanice pro rychlé nabíjení,“ uvedl Marek.

Prosincový nový jízdní řád přinese pro cestující několik změn. Například sníží počet linek z 11 na šest. MHD jejich trasy přesto vytvořila tak, aby obsloužily všechny dosavadní zastávky.

Reklama

Doporučované