Hlavní obsah

Počet obětí zemětřesení v Mexiku stoupl na 90, v noci přišly další otřesy

Silné zemětřesení v Mexiku si vyžádalo již 90 obětí (Video: AP)

 

Reklama

10. 9. 2017 11:53

Zemětřesení, které postihlo jih Mexika v noci na pátek, mělo sílu 8,2 stupně a bylo nejsilnějším v zemi za sto let.

Článek

Počet obětí silného zemětřesení, které v noci ze čtvrtka na pátek postihlo jih Mexika, již stoupl na 90. Z toho 71 lidí zemřelo v mexickém státě Oaxaca, který v noci ze soboty na neděli postihlo několik dalších otřesů. Nejsilnější z nich měl intenzitu 5,8 stupně Richterovy škály. Informoval o tom mexický deník Excélsior s odvoláním na národní seizmologický úřad.

Seizmologové zaznamenali několik otřesů ve státě Oaxaca kolem půlnoci místního času (asi 7:00 SELČ). Epicentrum měly v moři jihozápadně od města Salina Cruz a jejich intenzita byla většinou kolem čtyř stupňů, nejsilnější ale měly sílu 5,8 stupně. Slabší otřesy o síle 2,6 stupně zaznamenali seizmologové v noci i v metropoli Mexika.

Stát Oaxaca, kde pokračují s odklízením trosek po zemětřesení, přitom v sobotu postihly silné lijáky. I do dalších oblastí na jihu Mexika je přinesla tropická bouře Katia, která se zformovala v Mexickém zálivu, zesílila na hurikán prvního stupně, ale posléze zeslábla na tropickou bouři. Ve státě Veracruz zabila dva lidi, které zavalil sesuv půdy.

Podívejte se, jaké škody nadělalo páteční zemětřesení v Mexiku.

Zemětřesení v Mexiku o síle 8 stupňů Richterovy škály (Video: AP)

Zemětřesení, které postihlo jih Mexika v noci na pátek, mělo sílu 8,2 stupně a bylo nejsilnějším v zemi za sto let.  Od čtvrteční půlnoci zaznamenala seizmologická služba na 859 následných otřesů. Prezident Enrique Peňa Nieto vyhlásil už v pátek tři dny národního smutku. Vláda státu Oaxaca v sobotu oznámila, že nebude pořádat příští týden oslavy výročí Dne nezávislosti Mexika, který připadá na 16. září.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované