Hlavní obsah

Policie odložila trestní oznámení Jermanové kvůli rouškám záchranářů

Foto: Středočeský kraj

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

5. 6. 19:56
aktualizováno • 5. 6. 20:20

Policie odložila trestní oznámení kvůli zprávám o nedostatku ochranných pomůcek u středočeských záchranářů. Středočeský kraj ho v březnu podal kvůli možnému šíření poplašné zprávy.

Článek

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) rozhodnutí policie respektuje, podle ní se podařilo prokázat, že záchranářům prostředky nechyběly, uvedl dnes ČTK Jan Nováček z krajského úřadu. Hejtmanka přivítala, že policie ve věci rozhodla v tak krátkém čase. „I když tvrzení v článku ohledně vybavení záchranářů nebyla zcela pravdivá, domnívám se, že s odstupem času se nám podařilo prokázat, že záchranáři skutečně potřebné vybavení osobními ochrannými prostředky měli. Rozhodnutí Policie ČR respektuji,“ dodala.

Záchranářka Veronika Brožová 17. března v otevřeném dopise hejtmance napsala, že na jejím stanovišti ve Zdibech u Prahy byl jediný respirátor a tři balíčky ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi, roušky měli záchranáři údajně vlastní. Kraj to odmítl a podal kvůli informacím v listu Náš region, který vyjádření Brožové zveřejnil, trestní oznámení. Krajská opozice to kritizovala, podle ní šlo o zastrašování a aroganci.

Jermanová v pondělí ráno ujistila, že nemá nic proti záchranářce Veronice Brožové, která v březnu kritizovala, že záchrance ve středních Čechách chyběly respirátory a roušky. „Nikdy jsem nic osobního proti paní Brožové neměla,“ prohlásila hejtmanka na narychlo svolané tiskové konferenci.

Totéž zopakovala i později na zasedání zastupitelstva, kde musela vysvětlovat, proč kvůli informacím o nedostatku ochranných pomůcek proti koronaviru podala trestní oznámení: nejde prý o záchranářku, ale o článek, který na základně jejího svědectví vydaly noviny Náš region.

Jermanová však odmítla veřejnosti i krajské opozici sdělit, na koho vlastně trestní oznámení mířilo. Článek v Našem regionu vznikl na základě e-mailu, který tehdy napsala záchranářka Brožová po noční službě a poslala ho hejtmance. Právě v něm si stěžuje, že záchranářům nevystačí respirátory na celou směnu. Kolega záchranářky pak dopis vyvěsil na Facebooku. A podobné články na jeho základě napsala i další média, například také Seznam Zprávy.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené