Hlavní obsah

Praha uzavře se Středočeským krajem memorandum o spolupráci

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

22. 11. 14:07

Vedení hlavního města uzavře se Středočeským krajem memorandum o spolupráci týkající se kvality života obyvatel, technické a dopravní infrastruktury nebo životního prostředí a školství. Spolupracovat budou i v dalších oblastech.

Článek

Společný postup bude pravidelně vyhodnocován na vzájemných setkáních. Memorandum bude na dobu neurčitou. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Oba kraje nyní spolupracují například ve veřejné dopravě, která spadá pod jednotný systém.

Kromě výše uvedených témat chtějí Praha se Středočeským krajem spolupracovat také v sociálních službách a zdravotnictví, kultuře, cestovním ruchu a datové oblasti a digitalizaci. Rady obou regionů budou rovněž společně shánět finanční prostředky pro projekty ve zmíněných oblastech. Konkrétní kroky budou postupně projednány a schváleny.

Oba kraje delegují své zástupce, kteří budou spolupráci průběžně analyzovat a navrhovat další kroky. „Úkolem delegovaných zástupců bude zároveň koordinovat postup v rámci administrativy samosprávných jednotek v příslušném regionu a v rámci rozvojových platforem,“ píše se v dokumentu. Spolupráci pravidelně vyhodnotí na společných setkáních členové rady hlavního města a Středních Čech.

Praha a Středočeský kraj spolupracují například v dopravě. Postupně se propojuje veřejná doprava do systému Pražské integrované dopravy (PID), kdy cestující mohou cestovat mezi kraji s jednou jízdenkou, nebo jsou koordinovány jízdní řády. Praha a Středočeský kraj spolupracují rovněž při řešení automobilové dopravy, v minulosti řešily mimo jiné i povodňovou ochranu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované