Hlavní obsah

Pražská burza dnes druhým dnem klesala

Rozhovor s Petrem Bártkem, analytikem České spořitelny. (Video: Petra Krmelová, Seznam Zprávy)

 

Reklama

24. 4. 2019 17:22

Pražská burza dále prohloubila ztráty, které utrpěla v úterý. Index PX dnes oslabil o 0,87 procenta na 1088,97 bodu. Nedařilo se hlavně finančním titulům v čele s Komerční bankou. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Článek

Ze 12 hlavních emisí, které ovlivňují hodnotu indexu PX, jich devět ukončilo dnešní burzovní seanci v minusu a jedna stagnovala. Výprodeje se nedotkly pouze mediální skupiny CME a likérky Stock.

Nejvýraznější pokles dnes zaznamenaly cenné papíry Komerční banky, které zlevnily o 1,71 procenta na 892,50 koruny. Nedařilo se ani akciím rakouské bankovní skupiny Erste. Jejich závěrečná hodnota 921,40 koruny byla o 1,6 procenta nižší než při ranním otevření burzy.

Ke ztrátovým titulům se zařadily také cenné papíry rakouské pojišťovny VIG a banky Moneta. Akcie VIG oslabily o 1,16 procenta, Moneta odevzdala procento.

Naopak mezi ziskové se dnes zařadily akcie CME a Stocku. Cenné papíry likérky Stock zdražily o 1,38 procenta, akcie mediální skupiny CME zpevnily o 0,74 procenta.

Koruna dnes stagnovala k oběma hlavním světovým měnám. Kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 25,75 Kč/EUR a 22,98 Kč/USD. V obou případech koruna oslabila oproti úternímu podvečeru o haléř. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované