Hlavní obsah

Při bombardování území ovládaného Islámským státem v Sýrii zemřelo 28 civilistů

Bombardování radikálů na východě Sýrie. (Video: Daniel Andrisák, AP)

Reklama

13. 7. 2018 14:16

Při bombardování radikálů na východě Sýrie zemřelo 54 lidí, včetně 28 civilistů. Podle prvních informací útočila mezinárodní koalice vedená USA nebo Irák.

Článek

Při bombardování oblasti ovládané radikály z teroristické organizace Islámský stát (IS) na východě Sýrie zemřelo v noci ze čtvrtka na pátek 54 lidí, včetně 28 civilistů. S odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR) o tom v pátek informovala agentura Reuters. Mezinárodní koalice uvedla, že nálety v dané oblasti ona či její spojenci provedli, počet mrtvých ale nespecifikovala.

Podle SOHR, která dění v Sýrii monitoruje z Londýna prostřednictvím místních pozorovatelů, zřejmě provedla nálet u hranic s Irákem mezinárodní koalice v čele s USA nebo Irák. Společně totiž bojují v oblasti proti zbytkům radikálů z IS.

Syrská státní média v pátek informovala, že při bombardování koalice vedené Spojenými státy zemřelo poblíž města Búkamál přes 30 lidí. SOHR posléze uvedla, že při náletech zemřelo 54 lidí, z toho 28 civilistů a 26 bojovníků IS.

Příslušníci samozvaného Islámského státu měli v roce 2014 pod kontrolou značnou část Sýrie a zhruba třetinu Iráku. Z mešity v iráckém Mosulu pak vyhlásil vůdce IS na tomto území chalífát. V Iráku byli členové IS poraženi loni. V Sýrii jsou nyní zbytky bojovníků spřízněných s IS ještě právě ve východní provincii Dajr az-Zaur u hranic s Irákem a také na jihozápadě u hranic s Izraelem.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené