Hlavní obsah

Při střelbě na Floridě zůstali dva mrtví a zřejmě více než 20 zraněných

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Reklama

30. 5. 14:04

Dva lidé zemřeli a dalších zřejmě více než 20 jich utrpělo zranění při střelbě, která se odehrála dnes krátce po půlnoci místního času (dopoledne SELČ) na Floridě.

Článek

Televize CNN s odvoláním na šéfa místní policie uvedla, že tři ozbrojení muži přijeli autem a začali střílet do skupiny lidí poblíž biliárového klubu v Miami. Policie po nich pátrá.

Agentura AP uvedla, že se střelba odehrála v místě pronajatém ke konání koncertu. Policie se domnívá, že šlo zřejmě o cílený útok na konkrétní osoby, nikoli jen o střelbu do davu lidí. Muži přijeli v bílém SUV Nissan Pathfinder a policie požádala o pomoc při jejich hledání.

Tři lidé podle místních médií vystoupili z bílého SUV a spustili palbu z útočných a ručních zbraní na návštěvníky koncertu, kteří se shromáždili u podniku El Mula Banquet Hall nedaleko města Hialeah.

„Jsem na místě dalšího cíleného a zbabělého násilného činu spáchaného střelnou zbraní, kdy bylo postřeleno přes 20 obětí a dvě bohužel zemřely,“ uvedl na Twitteru policejní ředitel okresu Miami-Dade Alfredo Ramirez. „Jsou to chladnokrevní vrahové, kteří náhodně stříleli do davu. My budeme usilovat o spravedlnost,“ ujistil Ramirez.

CNN uvedla, že do místních nemocnic bylo převezeno 20 až 25 zraněných. Místní televize CBS4 Miami informovala, že stav nejméně jednoho zraněného je kritický a že v policejní vazbě zatím nikdo neskončil. Guvernér státu Florida Ron DeSantis řekl, že úřady usilují o dopadení pachatelů. „Spravedlnost musí být rychlá a přísná!“ napsal DeSantis na Twitteru.

Letos bylo podle statistik při masových střelbách do lidí ve Spojených státech zabito už přes 275 lidí při nejméně 240 případech střelby. Nejvíce mrtvých, deset, má střelba z 22. března v supermarketu ve městě Boulder v americkém státě Colorado, devět obětí (kromě střelce) si vyžádal útok z 26. května v železničním depu v kalifornském San José.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované