Hlavní obsah

Přišlo udání, Stezku korunami stromů na Lipně raději zavřeli

Stezka korunami stromů se na Lipně otevřela před osmi lety (archivní video). (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

30. 12. 2020 15:42

Provozovatelé Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou ji museli dnes zavřít.

Článek

Policie se obrátila na provozovatele Stezky korunami stromů, jedné z atrakcí na Lipně. Dostala totiž udání, že je stezka v provozu.

Majitel areálu se proto rozhodl stezku zavřít. Turistům, kteří si koupili vstupenky, vrátí areál vstupné. V tiskové zprávě to sdělila mluvčí lipenského areálu Olga Kneiflová.

Policie přijala několik oznámení od lidí, poté kontaktovala provozovatele areálu. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Lenka Krausová.

„Na základě udání z řad veřejnosti jsme nuceni Stezku korunami stromů do odvolání uzavřít. Přestože je podle nás pobyt na čerstvém vzduchu zdravý a při dodržování všech protiepidemických opatření jsou rizika naprosto minimální, nechceme riskovat perzekuci našich klientů,“ uvedl jednatel společnosti Matěj Kratochvíl.

Všem klientům, kteří vstupenky nakoupili a chtěli jít na každoroční novoroční výstup na stezku, se areál omlouvá. Vstupné vrátí v plné výši.

„Je pravdou, že jsme přijali několik oznámení z řad veřejnosti týkající se toho provozu. Kontaktovali jsme provozovatele a upozornili na dodržování vládních nařízení. Další kroky učinili (provozovatelé) sami,“ řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, které ustanovení vládního nařízení mohlo být porušeno.

Zda budou zavřené všechny rozhledny v Česku, není podle Kneiflové z dostupných informací jasné. „Vláda se nejspíš snaží obecně bojovat proti pohybu v přírodě a na čerstvém vzduchu, čemuž nerozumíme. Pevně věříme, že brzy budeme schopni znovu otevřít naše provozy, a nabídnout tak klientům aktivní vyžití ve zdravé šumavské přírodě,“ uvedla mluvčí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované