Hlavní obsah

Putin navštívil svůj volební štáb. Vedoucí kampaně nechce spoléhat na průzkumy

Putinův volební štáb naplno rozjel kampaň před březnovými prezidentskými volbami.

 

Reklama

11. 1. 2018 11:55

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu navštívil centrum vedení své předvolební kampaně, a započal tak kampaň před prezidentskými volbami, které se konají v březnu. Podle odhadů je velmi pravděpodobné, že Putin bude znovu zvolen. Ruský prezident oznámil kandidaturu 6. prosince 2017 během proslovu v továrně na automobily GAZ.

Článek

Během návštěvy centra kampaně v Moskvě se Putinovi dostalo hlasitého vyjádření podpory od mladých Rusů, kteří mu fandí. Vedením kampaně pověřil ředitele továrny na kamiony KAMAZ Sergeje Kogogina, generálního ředitele výzkumného centra pro pediatrickou hematologii a onkologii Alexandra Rumyantseva a Elenu Shmelyovou, která vede vzdělávací centrum Sirius pro nadané děti. Putin chtěl návštěvou přivítat pracovníky centra, dobrovolníky, kteří se na kampani budou podílet, a poděkovat jim.

Dobrovolníci prezidenta Putina provedli centrem a ukázali mu vzkazy od jeho dalších podporovatelů hlásající například „I trust in Putin“, tedy „veřím v Putina“. Ruský prezident jim poděkoval za důvěru a týmovou práci a k vedení kampaně řekl: „Pracovat na kampani není jen formální prací - je to důležité, a pokud se to navíc formální prací stane, přestane to být efektivní. Lidé čekají na jasné poselství. A aby to poselství bylo co nejefektivnější, nejužitečnější, upřímné a jasné, tak potřebujeme lidi, jako jste vy.“ Následně Putin zapózoval s dobrovolníky, kteří pracující v centru vedení kampaně, před velkým nápisem „Pouze kupředu!”

Jeden z představitelů vedení kampaně, Sergej Kogogin, prohlásil: „Ještě nemluvme o žádných předpovědích či číslech, rozhodli jsme se zastupovat kandidáta a jeho zájmy v předvolební kampani a samozřejmě věříme, že je velmi důvěryhodným člověkem, který zvítězí. Uděláme, co je v našich silách, neplánujeme se teď soustředit na žádné předpovědi.“ Nicméně podle odhadů je velmi pravděpodobné, že Putin bude v prezidentských volbách opět zvolen.

Ve středu Putin také v rámci předvolební kampaně navštívil železniční továrnu v Tveru, městě na hlavní železniční trati mezi Moskvou a Petrohradem. Podle webu The Washington Post se návštěva příliš nelišila od běžných setkání s dělníky a příznivci, kterých se účastní během svých osmnácti let u moci, z nichž už čtrnáct figuruje jako ruský prezident. Výjimečná byla vysoká účast zahraničních novinářů, které si Kreml zve v jiných případech jen vzácně.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované