Hlavní obsah

Seznam Zprávy mají novou zástupkyni šéfredaktora

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Petra Benešová posílila Seznam Zprávy 1. prosince 2021.

Reklama

2. 12. 2021 11:45

Na uvolněné místo zástupce šéfredaktora nastoupila novinářka Petra Benešová.

Článek

Petra Benešová, která má zkušenosti z rozhlasové, televizní, internetové i novinové žurnalistiky, se do Seznam Zpráv vrací po dvouleté přestávce.

Seznam Zprávy při dalším rozvíjení svého obsahu kladou velký důraz na kvalitní zpravodajství, nejen na rychlé zprávy, ale i důkladné autorské pokrývání událostí, vlastní zjištění a analýzy. A právě spolupráce s domácím týmem a týmem rozhlasového zpravodajství bude novou rolí Petry Benešové v redakci Seznam Zpráv.

„Petra je výborná novinářka a skvělá kolegyně. Ve své kariéře získala řadu cenných zkušeností a jsem rád, že je nyní uplatní v naší redakci. Na spolupráci s ní se moc těším,“ říká šéfredaktor Seznam Zpráv Jiří Kubík.

Petra Benešová je další ženou ve vedení redakce. Zástupkyní šéfredaktora je také Simona Holecová, která má nově na starosti mimo jiné zahraniční zpravodajství. Do užšího vedení redakce patří také Zdeněk John a Martin Jašminský.

„Seznam Zprávy za poslední dva roky udělaly neuvěřitelný progres. Propojením mnoha formátů, videa a audia právem patří mezi nejlepší a nejsledovanější na trhu, a je mi tak velkou ctí se na jejich zpravodajství podílet,“ uvádí ke svému nástupu do funkce zástupkyně šéfredaktora Petra Benešová.

Jako novinářka začínala v Mladé frontě Dnes, později psala i pro domácí zpravodajství Hospodářských novin. Osm let strávila v reportérské a domácí redakci Českého rozhlasu – Radiožurnál na pozici reportérky a editorky. V Seznam Zprávách po jejich startu v roce 2016 vedla televizní tým, posléze editovala byznysový pořad. V roce 2020 stála u spuštění nové zpravodajské stanice CNN Prima News, kde řídila zpravodajství. Po roční pauze v soukromé IT firmě se vrátila do Seznam Zpráv.

Reklama

Související témata:

Doporučované