Hlavní obsah

Led na vodních plochách v Brně je příliš tenký, varují strážníci

Ilustrační foto.

Reklama

12. 1. 15:41

Led na brněnských přírodních vodních plochách je stále příliš tenký, zamrzlá krusta v žádném případě není bezpečná pro pohyb lidí.

Článek

Na jihu Moravy bylo poslední dny mrazivo, především v noci, má se ale oteplovat.

Tloušťku ledu měřili strážníci poříční jednotky. Na Brněnské přehradě u přístaviště naměřili čtyři centimetry, v blízkosti Sokolského koupaliště a Rokle jen okolo 15 milimetrů. Na Medláneckém a Žebětínském rybníku naměřila hlídka okolo tří centimetrů. „Hladina už se sice na mnoha místech scelila do souvislé zamrzlé krusty, ta ale bohužel v žádném případě není bezpečná pro pohyb osob,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Jako bezpečná tloušťka ledu pro vstup se uvádí 12 centimetrů. Podle mluvčího je ale nutné myslet i na to, že v přírodních vodních nádržích mohou pracovat vodní proudy nebo bahenní plyny, které hladinu narušují. Garantovat bezpečný pohyb na zamrzlé přírodní vodní ploše tak nejde nikdy.

Na jihu Moravy bylo poslední dny mrazivo, podle předpovědi meteorologů se ale má oteplit. Ve čtvrtek očekávají denní teploty mezi dvěma až pěti stupni Celsia, v pátek mezi čtyřmi až osmi stupni, v sobotu mezi dvěma až šesti stupni Celsia.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované