Hlavní obsah

V Sokolově začali stavbaři bourat dům u autobusového nádraží, bude tam parkoviště

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

3. 12. 2021 15:15

V Sokolově tento týden začalo bourání prázdného bytového domu v ulici Svatopluka Čecha. Jde o poslední z tří plánovaných demolic v sociálně vyloučených lokalitách ve městě. Náklady jsou nižší, vyšly na 4,2 milionu korun.

Článek

Místo domu se blízko autobusového i vlakového nádraží počítá s parkovištěm. Město před časem objekt o dvou vchodech odkoupilo. Dříve v něm žili problémoví nájemníci, radnice tak chtěla zabránit tomu, aby se do něj opět nastěhovali.

„Dům v ulici Svatopluka Čecha byl v tak dezolátním stavu, že by se nedal opravit, musel by se zbourat a postavit nový. Rozhodli jsme se tedy, že se na tom místě vybuduje parkoviště, které je potřebné jak k nádraží, tak pro lidi, kteří tam žijí nebo dojíždějí na úřad sociálního zabezpečení,“ řekla starostka Renata Oulehlová (ANO).

Původně radnice počítala s náklady přesahující 13 milionů korun. Podařilo se ale vybrat firmu, která dům zbourá a odklidí sutiny, za 4,2 miliony korun. Polovinu nákladů hradí dotace určená na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách.

Dvě demolice za čtyři miliony korun již město před časem uskutečnilo v Heyrovského a Hornické ulici, kde bylo také úspěšné v žádosti o státní dotace. Místo zbouraných budov chce radnice vybudovat dvě parkoviště, na které se v současné době vytváří projekt.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované