Hlavní obsah

Pardubický zámek se otevře návštěvníkům i na Štědrý večer

Foto: Getty Images

Pardubice.

Reklama

21. 12. 2021 8:40

Po roční pauze, kterou způsobila pandemie koronaviru, budou pardubický zámek a Východočeské muzeum v Pardubicích letos opět součástí štědrovečerní procházky krajským městem.

Článek

Otevřeno bude od 21:30 do půlnoci. Vstup je zdarma, řekl ředitel muzea Tomáš Libánek.

„Máme radost, že po loňské pandemií vynucené přestávce navážeme na tradici, která trvá už 20 let. Na štědrovečerní návštěvníky se budeme těšit v kapli Tří králů, expozici Pardubice – příběh města a na výstavách Věci vyprávějí – 140 let pardubického muzea a Život ve věčné tmě. Přístupná bude také vyhlídka na zámecké věži,“ řekl ředitel muzea Tomáš Libánek.

Návštěvu muzea a zámku doprovází protipandemická opatření. Návštěvníci musí mít správně nasazený respirátor a dodržovat rozestup 1,5 metru od ostatních lidí, upozornil Libánek.

Návštěvu muzea na Štědrý večer si mohou užít lidé také ve Svitavách. Otevřeno bude od 22:00 do půlnoci, potom se koná tradiční půlnoční mše, uvedlo muzeum na svém webu. Ostatní muzea v kraji budou mít na Štědrý den zavřeno.

V Přelouči na Pardubicku bude otevřený kostel svatého Jakuba, kde je k vidění betlém. A například v Ústí nad Orlicí si lidé mohou dojít pro betlémské světlo do kostela Nanebevzetí Panny Marie, bude tam od středy 23. prosince do neděle 26. prosince.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované