Hlavní obsah

V Chabařovicích opravují zchátralý parní mlýn, oprava vyjde asi na 40 milionů

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

13. 1. 8:49

V Chabařovicích na Ústecku opravují zchátralý parní mlýn, rekonstrukce vyjde téměř na 40 milionů korun. Budova bude sloužit jako centrum služeb a kancelářské prostory.

Článek

Zhotovitel, firma Metrostav, má dokončit opravu na jaře. Akce je rozdělená na dvě etapy, druhá počítá s úpravou náměstí s altánem. „Prostředky na první etapu byly naspořeny z kladných hospodářských výsledků města Chabařovice z uplynulých let a cirka 55 procent bude podpořeno dotací z ministerstva průmyslu a obchodu,“ uvedla tajemnice městského úřadu Věra Krepindlová.

Budova byla označena jako brownfield, léta ji nikdo nevyužíval. „V rámci rekonstrukce byla zachována východní a jižní část budovy jako hrubá stavba, ostatní části byly dostavěny,“ doplnila tajemnice. Podle ní bude v objektu po dokončení oprav centrum služeb a kanceláře. V přízemí by se měla otevřít kavárna.

Původně vodní mlýn vznikl v roce 1810 přestavbou soukenické valchy. V roce 1864 byl přestavěn na parní průmyslový areál, tehdy objekt vlastnil Emanuel Kühnel, jenž byl i starostou města. O 35 let později se v mlýně začala používat elektřina. Komunistický režim mlýn na konci 40. let znárodnil a po pádu železné opony se v něm střídali majitelé. „Sice s ním měli záměry, jak ho zrekonstruovat, ale tyto nebyly z různých důvodů dotaženy do konce,“ dodala tajemnice.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované