Hlavní obsah

Valašském Meziříčí vypíše na dopravní terminál i městský úřad architektonickou soutěž

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

27. 6. 16:00

Podoba plánovaného dopravního terminálu i městského úřadu ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku vzejde z architektonické soutěže. Objekty by měly být v areálu bývalé Křižanovy pily.

Článek

Město má v areálu pozemky o rozloze 27 tisíc metrů čtverečních. Před dvěma lety vypsalo na jejich využití urbanisticko-architektonickou soutěž. Zvítězil v ní návrh Miroslava Molla, Jiřího Příhody a Soni Stromšíkové.

„Definovali umístění jednotlivých staveb, které jsou pro nás klíčové, a následně zpracovali územní studii. V rámci radnice, ve spolupráci s architekty a zastupiteli jsme pak hledali nejvhodnější možnosti dalšího postupu. Nakonec jsme se rozhodli, že na podobu nejdůležitějších staveb, kterými jsou zejména dopravní terminál, městský úřad a alej Emilie a Jana Křižanových, vypíšeme architektonickou soutěž,“ uvedl starosta Robert Stržínek (ANO). Soutěž by měla být brzy vypsána, výsledky by mohly být za deset měsíců. Vítěz pak zpracuje architektonickou studii.

Město poté vypíše také veřejnou zakázku na zbudování parkovacího domu v areálu. „Všechny zmíněné stavby jsou pro Valašské Meziříčí velice důležité, a proto nechceme jejich přípravu nijak podcenit. Důvodem je i fakt, že náklady odhadujeme na zhruba 800 milionů korun. Věřím, že díky nyní schválenému postupu získáme kvalitní návrhy řešení, které následně povedou k projekční činnosti a výstavbě,“ uvedl Stržínek. Na zbývající části pozemků město do budoucna počítá s výstavbou bytových domů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované