Hlavní obsah

Roudnická nemocnice rozšířila porodnici a gynekologii, zájem o porody roste

Foto: Pixabay.com

Ilustrační foto.

Reklama

1. 10. 19:27

Nemocnice v Roudnici nad Labem na Litoměřicku rozšířila kapacitu porodnice a gynekologie. Nová lůžka jsou na bývalém dětském oddělení, které bylo prázdné.

Článek

„Zájem o porody v Podřipské nemocnici se za šest let zdvojnásobil. Letos by jich mohlo být 700 až 750,“ uvedla to primářka gynekologicko-porodnického oddělení Mária Procházková.

Do Roudnice jezdí rodičky z celého Ústeckého kraje či severního okraje Prahy a Středočeského kraje. „Prostředí je jedna věc, máme nový ultrazvuk, přístroje, ale rozhodující je personál. Je tu kontinuita kvalitních porodních asistentek, lékařů, kteří pracují dobře a vstřícně k rodičkám, což je rozhodující,“ uvedla primářka. Vzhledem k rozšíření počtu lůžek o 15 na celkových 39 nemocnice shání dvě až tři porodní asistentky a stejný počet sester pro novorozenecké oddělení.

Ke dvěma nadstandardním pokojům přibyly další dva. „Ale u nás i standardní dvoulůžkový pokoj má vlastní koupelnu,“ uvedla Procházková. Právě zájem rodiček přiměl vedení nemocnice přemýšlet o rozšíření počtu lůžek. „Bylo tu nevyužité dětské oddělení, které jsme přestavěli, nakoupili lůžka. Personálně jsme nebyli schopni provoz dětského oddělení zajistit, navíc matky s dětmi raději využívají ambulantní zákroky. Naopak počet porodů roste, měli jsme jich tu i 80 za měsíc,“ uvedl ředitel Jaroslav Kratochvíl.

Nemocnice se snaží vycházet vstříc přáním nastávajících matek. I když byla pandemie koronaviru na vrcholu, mohly mít ženy u porodu jednoho člověka, ve většině případů to byl otec dítěte. „Dnes už jsou to opět dvě osoby. Ženy například mohou využít služeb našich porodních asistentek,“ řekla primářka.

Velká investice čeká nemocnici příští rok. Rozšiřovat se bude kapacita lůžek s dýchacími přístroji. „Jsme spokojeni s nemocnicí, o niž v minulosti město bojovalo. Je tu velká spádová oblast a zajištění zdravotní péče o občany je pro nás velmi důležité. To, že je nemocnice soukromá, nijak nevnímáme. Majitelé plní slib rozvoje, a tím se zlepšuje péče o občany,“ uvedl starosta František Padělek.

Celý vlastnický podíl Podřipské nemocnice s poliklinikou převzala loni na konci dubna od Jakuba Zavorala společnost Penta Hospitals CZ. Tehdy uvedla, že plánuje zachování současného rozsahu péče a v některých oborech ji rozšíří.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované