Hlavní obsah

Rudolfinem zněla benefice pro Notre-Dame. Síly spojily tři orchestry

Benefiční koncert pro Notre-Dame v Rudolfinu. (Video: ČTK)

 

Reklama

23. 4. 2019 21:09

Rudolfinem se v úterý večer pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta České filharmonie Tomáše Netopila rozezní Stabat Mater Antonína Dvořáka. V rámci benefičního koncertu pro Notre-Dame se spojí několik orchestrů a sborů. Večerem bude provázet Marek Eben.

Článek

Účinkují spojené orchestry České filharmonice, Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a PKF – Prague Philharmonia. Pro podporu ikonické katedrály se spojí také Kühnův smíšený sbor, členové sboru a orchestru Opery Národního divadla a členové sboru a orchestru Státní opery.

Koncert začíná ve 21:10 hodin, lístky je možné zakoupit až do devíti hodin večer přímo na pokladně České filharmonie v Rudolfinu.

Soprán ztvární slovenská pěvkyně Simona Šaturová, Lucie Hilscherová bude zpívat mezzosoprán. Tenoristou bude sedmadvacetiletý Petr Nekoranec, mužský bas obsadí Jan Martiník.

Pařížskou katedrálu Notre-Dame poničil minulé pondělí rozsáhlý požár. Při něm shořela střecha Notre-Dame a nic nezůstalo ani z věže nad křížením centrální a příčné lodě. Zřítila se i část klenby. Na místě pracují statici, kteří posuzují, zda konstrukce stavby vydrží.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované