Hlavní obsah

Ruská škodná ve slovenském revíru. Reklama na mantinelech dráždí sázkové kanceláře

14. 5. 2019
Foto: Profimedia.cz

Právě tato reklama vadí slovenským sázkovým kancelářím.

Reklama

Asociace sázkových kanceláří Slovenské republiky upozornila, že reklama na ruskou sázkovou kancelář Fonbet na mantinelech stadionů během hokejového šampionátu v Bratislavě a Košicích porušuje tamní zákon.

Článek

Zmíněná asociace (ASSSR) upozorňuje, že ruská společnost Fonbet není držitelem licence, která je potřeba, aby mohla legálně působit na území Slovenské republiky. A samotná přítomnost loga na mantinelech stadionů pro hokejový šampionát a v zákulisí turnaje či na oficiální slovenské verzi webu turnaje provokuje sázkové kanceláře, které drží potřebnou licenci.

„Jde o jednoznačné poskytování reklamního prostoru pro hazardní hry a samotnou propagaci v přímém rozporu se slovenským zákonem o hazardních hrách,“ konstatoval pro web sport.aktuality.sk Peter Papanek, výkonný ředitel (ASSSR). Podle Papanka jsou navíc hazardní hry společnosti Fonbet snadno dostupné i pro uživatele z území Slovenska.

ASSSR podala podnět na Finanční ředitelství SR a požádala také slovenské ministerstvo financí, aby zamezilo porušování zákona o hazardních hrách. Podle Papanka by měla reagovat i Mezinárodní hokejová federace (IIHF) a Slovenský svaz ledního hokeje (SZLH). Právě díky IIHF a SZLH se reklama ruské společnosti objevila na mantinelech.

„Doufám, že s nápravou nebudou otálet, aby to odradilo další společnosti, které by chtěly obcházet zákon. A hlavně aby se další společnosti raději řádně ucházely o individuální licence a platily na Slovensku daně,“ dodal Papanek.

Zatímco na Slovensku schválil parlament novelu zákona o hazardních hrách na konci loňského roku a o novou licenci si mohou žádat společnosti teprve od začátku března, tak v České republice obdobné změny proběhly už na začátku roku 2017.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.