Hlavní obsah

Schováváte se před mrazem? Správně nadávkovaný posiluje zdraví

Terapie mrazem posiluje zdraví. (Video: Seznam.cz)

9. 2. 2019 22:20

Na středozápadě Spojených států v uplynulých dnech klesaly teploty pod minus 40 stupňů, což už je pro mnoho lidí těžko představitelné. Nicméně, jsou i tací a není jich málo, kteří se dobrovolně vystavují teplotám i pod minus sto stupňů Celsia.

Článek

Při kryoterapii je tělo vystaveno extrémně nízkým teplotám. Člověk pobývá po dobu dvou až čtyř minut v teplotách okolo mínus 120 stupňů. „Z periferií se ochlazená krev dostává do vnitřních zásobáren krve, kde se smíchá s teplou krví a vrací se zpět do periferií. To znamená, že dochází k hormonální a biochemické regeneraci," vysvětlují princip terapie Roman Hrabaň a a Ivo Pultr z pražského Kryocentra.

Co vše může kryoterapie pomoct léčit a pro koho naopak vhodná není, se dozvíte v úvodním videu. Jde o rozhovor z pořadu Rodinka, který můžete sledovat každý všední den od 9:00 v celoplošné Televizi Seznam.

Jak ji naladit? Poradí praktický návod.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené