Hlavní obsah

Semilští radní chtějí památkovou ochranu pro místní kulturní dům a hotel

Foto: Seznam Mapy

Semilské Kulturní centrum Golf v celé své brutalistní kráse.

Reklama

15. 3. 8:58

Pro Kulturní centrum Golf a sousední hotel Centrum žádají Semily památkovou ochranu. Je to zajímavá ukázka architektury ve stylu brutalismu 70. a 80. let minulého století.

Článek

„Jde skutečně o mimořádnou budovu, kde je zachována i většina původního vybavení. Navíc veškeré dosavadní opravy, které v kulturním domě probíhaly, se dělaly s ohledem na zachování původního stylu brutalismu. Věřím, že když se nám podaří prohlásit centrum Golf i hotel za památku, dosáhneme na dotace, které nám usnadní nákladnou rekonstrukci,“ řekla deníku starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily).

Poprvé se o to radnice pokusila v roce 2014, ale neúspěšně. Hotel měl tehdy jiného vlastníka. V únoru 2019 koupila radnice za 3,675 milionu korun zchátralou budovu hotelu a teď chce památkovou ochranu pro celý komplex.

Areál Kulturního centra Golf byl spolu s jídelnou, klubovnami a kancelářemi postaven podle návrhu Stavoprojektu Liberec v roce 1979. Jako autor je pod ním podepsán architekt Pavel Švancer, spoluautor hotelu a vysílače Ještěd v Liberci. O výstavbu kulturního centra se tehdy zasloužil národní podnik Kolora a z větší části byl areál postaven v akci „Z“. Středisko mělo tři části a v roce 1986 k němu přibyl ještě hotel postavený ve stejném stylu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované