Hlavní obsah

Sherlock Senior aneb Letní mediální škola pro seniory

Sherlock Senior.

Jste vy, vaši rodiče, babičky nebo dědečkové v důchodovém věku? Redakce Seznam Zpráv pořádá letní školu o médiích a dezinformacích. Hledá se Sherlock Senior!

Článek

Zajímá vás, jak fungují média? Chcete vědět, kde vznikají zprávy? Rádi byste zjistili víc o dezinformacích, hoaxech a řetězových e-mailech? A jste už v důchodu? Přihlašte se na čtyřdenní letní školu v redakci Seznam Zpráv.

Co vás čeká?

  • Pondělí: Seznámení s ostatními Sherlocky u kávy. Představení letní školy. Podíváte se do naší redakce, studií a zjistíte více o naší práci.
  • Úterý: Kde se berou zprávy a jak víme, že jim můžeme věřit? Cesta od události k titulku. Vyzkoušíte si, jak funguje zpravodajství.
  • Středa: Sociální sítě. Poznejte Twitter, Facebook a Instagram. Jak na sítích kolují informace, koho na nich můžeme najít a proč zajímají novináře?
  • Čtvrtek: Dezinformace. Čemu můžeme věřit? Jak se šíří nepravdy a co je za řetězovými e-maily? A jak můžeme informace sami ověřovat?

Místo a čas konání

Anděl, Praha 5, denně v odpoledních hodinách (a v klimatizovaných prostorách:) ). Účast je zdarma, kapacita je však omezená.

Podmínky

Důchodový věk, bezproblémová práce s počítačem a internetem, zájem o téma a účast na celém programu.

Máte zájem?

Pošlete nám e-mail s detaily o Vás a o Vaší motivaci spolu s kontaktními údaji na adresu barbora.sedlackova@firma.seznam.cz a my se vám ozveme. Doplňte také, který z termínů by Vám vyhovoval:

1. – 4. července (doplnění: termín už je obsazen.)

8. – 11. července.

Rádi byste se zeptali na více informací?

Zavolejte nám na +420 604 586 980.

Doporučujeme

Další zprávy