Hlavní obsah

Silný vítr zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

5. 9. 2020 17:42

Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek lanovky z Pece na Růžovou horu zůstal v provozu. Z Růžové hory se turisté mohou na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru.

Článek

Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli vlekaři na webu lanovky. V provozu je lanovka denně od 08:00 do 19:00. Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil.

Dnes dopoledne bylo v Krkonoších polojasno až skoro jasno a teplota se pohybovala kolem 19 stupňů Celsia. Na Sněžce bylo kolem 11 stupňů.

Od úterý již mohou turisté ze Sněžky sestoupit i takzvanou řetězovou cestou, která vede po polské straně hory. Kvůli velkému náporu turistů byla cesta pro sestup v červenci a v srpnu podle nařízení Poláků uzavřena.

Kabinová lanovka na Sněžku je po kompletní výměně v provozu na prvním úseku od prosince 2013, na druhém úseku jezdí od února 2014. Nové zařízení za více než 300 milionů korun nabízí turistům čtyřmístné kabiny místo dřívějších otevřených dvousedaček. Doba jízdy na vrchol se zkrátila z 25 na 16 minut, kapacita lanovky však zůstala stejná, což byla podmínka ochránců přírody. Ve špičkách se tak u lanovky stále tvoří až několikahodinové fronty.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované