Hlavní obsah

Škoda Auto v období od ledna do září téměř zdvojnásobila provozní zisk

Foto: David Neff, Seznam Zprávy

Nová Škoda Fabia, snímek je ilustrační.

Reklama

28. 10. 8:15

Automobilka Škoda Auto v období od ledna do září téměř zdvojnásobila provozní zisk na 900 milionů eur (23 miliard korun) ze 469 milionů eur před rokem. Ve své výsledkové zprávě to ve čtvrtek oznámil mateřský koncern Volkswagen.

Článek

K růstu provozního zisku přispěl příznivý vývoj měnových kurzů a marží.

Tržby společnosti Škoda Auto se v prvních třech čtvrtletích letošního roku zvýšily na 13,329 miliardy eur (zhruba 343 miliard korun) z 12,038 miliardy eur ve stejném loňském období. Objem prodeje zůstal téměř beze změny na zhruba 596 000 vozech, plyne ze zprávy Volkswagenu.

Mateřský koncern ve výsledkové zprávě poukázal na silnou poptávku po sportovně-užitkových modelech Škoda Kamiq a Karoq. Upozornil, že mezi zákazníky byl ve velké oblibě rovněž elektromobil Škoda Enyaq iV.

Automobilový průmysl po celém světě loni citelně zasáhla pandemie covidu-19, která měla dopady na výrobní aktivity i na poptávku. Letos se pak automobilky potýkají s nedostatkem součástek, zejména čipů. Ten nyní narušuje i výrobní aktivity Škody Auto.

Škoda Auto provozuje v České republice tři výrobní závody, vyrábí ale i v Číně, v Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Působí na více než 100 trzích.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované