Hlavní obsah

Drony zastavily provoz na letišti. Policie kvůli nim v noci zatkla muže a ženu

Provoz na letišti Gatwick byl obnoven až v pátek ráno. (Video: AP, Seznam Zprávy)

 

Reklama

22. 12. 2018 9:34

Kvůli dronům se na druhém nejrušnějším letišti v Británii vůbec nelétalo od středečního večera do pátečního rána. Policie nadále případ vyšetřuje.

Článek

Britská policie zatkla dvě osoby v souvislosti s vyšetřováním letů nepovolených dronů, které v minulých dnech zastavily provoz na londýnském letišti Gatwick.

Informovalo o tom vedení policie v hrabství Sussex na svém twitterovém účtu. Žádné bližší informace nesdělilo.

Policie zatkla dva lidi v pátek pozdě večer. Jde o muže a ženu, ale další podrobnosti o zatčených známy nejsou.

„Vyzýváme veřejnost, cestující a obyvatele v okolí Gatwicku, aby byli ostražití a okamžitě nás kontaktovali v případě, že se domnívají, že mají informace, jež by pomohly pachatele dostat před soud,” uvedla policie ve svém prohlášení. „Naše vyšetřování dál pokračuje,“ sdělil vyšetřovatel James Collis.

Kvůli opakovaným problémům s drony se na druhém nejrušnějším letišti v Británii vůbec nelétalo od středečního večera do pátečního rána, což narušilo plány více než 100 000 pasažérů. Provoz se zastavil celkem na více než 30 hodin, zrušeno bylo 760 letů. Provoz na Gatwicku se pak kvůli dalšímu výskytu dronu na krátko znovu zastavil i v pátek večer.

Britská média informovala, že ve snaze zabránit dalším problémům byla na letišti nasazena vojenská technika, která zřejmě dokáže dron vystopovat a také narušovat komunikaci s osobou, jež jej ovládá. Úřadům se nicméně stále nepodařilo problémové drony zneškodnit. Není ani jasné, zda se už podařilo dopadnout jejich pilota či piloty, policie totiž neuvedla, z čeho podezírá dvě zatčené osoby.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované