Hlavní obsah

Strážníci odsouzeni za týrání bezdomovců. Dostali podmínku

Reklama

13. 3. 2018 9:44

Okresní soud v Mladé Boleslavi vynesl rozsudek nad dvěma strážníky městské policie. Oba jsou vinni, že dlouhodobě týrali bezdomovce. Dostali podmíněné tresty na tři roky se zkušební dobou na 3 respektive 4 roky. Oba mají zákaz pracovat 3 a půl roku v ozbrojených složkách.

Článek

Video: Státní zástupce navrhl v pondělí nepodmíněné tresty

Strážníci obžalovaní z týrání bezdomovců přicházejí k soudnímu jednání. (Video: Hanuš Hanslík, Seznam Zprávy)

Státní zástupce přitom v pondělí v závěrečné řeči navrhl pro strážníky nepodmíněný trest. Pro trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby, z něhož byli obviněni, je trestní sazba od jednoho do pěti let vězení.

Obhájci požadovali osvobození, podle nich se žalované činy nepodařilo prokázat a případ považují za akt msty ze strany bezdomovců.

Strážníci, kteří byli kvůli případu postaveni mimo službu, podle obžaloby bezdomovce například v noci vyvezli daleko za město, sebrali jim boty a nechali je bezmocné v lese.

Motiv vidí žalobci v tom, že je chtěli z města vyhnat.

Strážníci u soudu popřeli, že by se čehokoliv takového dopustili. Jejich práci hájil i ředitel mladoboleslavské městské policie, který u soudu vypovídal.

Klíčovým svědkem obžaloby měl být slovenský bezdomovec Juraj Jánošík. Nositel jména slavné historické postavy byl mezi bezdomovci, kteří na strážníky podali trestní oznámení, u soudu se však neobjevil, protože se ho nepodařilo najít, i když po něm policie už na podzim vyhlásila pátrání po celé Evropské unii.

Soud však disponoval výpověďmi většiny dalších bezdomovců.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované