Hlavní obsah

Svědectví českého řidiče z Janova: Má zlomený nos a pět žeber, ale cítí se v pohodě

Rozhovor s jednatelem firmy, jejíž řidič přežil pád mostu v Janově. (Video: Jaroslav Gavenda, Seznam.cz)

15. 8. 2018 11:44

Český řidič kamionu, se kterým včera spadl most v italském Janově, je mimo ohrožení života. Dopoledne mluvil se svým zaměstnavatelem. Má zlomený nos a pět žeber a špatně se mu dýchá.

Článek

Jednatel firmy SPED-IT Václav Zázvůrek v rozhovoru pro Seznam řekl, že řidič se nyní už cítí dobře. Ve středu dopoledne se telefonicky spojili. Řidič má zlomený nos a pět žeber, také se mu špatně dýchá.

„Říkal mi, že tam bylo zúžení nebo shluk víc aut a že se most zhoupl a poté spadl dolů, víc si nepamatuje. V nemocnici bude pět nebo sedm dní. My budeme zajišťovat převoz do České republiky a teď se budeme starat o vrak kamionu. Vše je nahlášené na pojišťovně,“ tlumočil slova řidiče kamionu Václav Zázvůrek.

Firma se o tragédii v Itálii dozvěděla z rádia. Společnost věděla, že má v lokalitě kamion, který se nehlásil. Podle GPS zaměstnanci firmy viděli místo pádu mostu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené