Hlavní obsah

Temné Koloseum, černá Eiffelova věž. Památky po celém světě se propadly do tmy

V Česku se do Hodiny Země zapojily desítky menších obcí. Ve velkých evropských městech postupně zhasly slavné památky.Video: Karolína Štuková, AP, Reuters

 

Reklama

31. 3. 2019 16:05

Eiffelova věž, mrakodrapy v Hongkongu či londýnský Buckinghamský palác v sobotu večer zhasly svá osvětlení, aby se stejně jako tisíce dalších budov po světě připojily k Hodině Země. Akce připomíná klimatické změny na planetě a potřebu šetřit energií.

Článek

Mezi prvními se do tmy ponořila ikonická budova opery v australském Sydney. Poté začaly zhasínat mrakodrapy ve městech východní Asie, například hongkongské mrakodrapy bank HSBC a Bank of China či nejvyšší stavba Tchaj-wanu.

V Evropě se vedle staveb ve Velké Británii a Francii připojila k akci například athénská Akropole či budovy řeckého parlamentu nebo athénské radnice. Výzva vedení řecké metropole, aby se do Hodiny Země zapojily i athénské domácnosti a zhasly svá světla, však podle agentury AP zůstala spíše nevyslyšena.

Obyvatele Los Angeles vyděsil „meteor“. Byla to kampaň

V Polsku zhasla například budova varšavského Paláce kultury a vědy či několik kostelů a městské hradby v polské metropoli.

V Česku se zapojilo několik desítek spíše menších obcí, které zhasly své veřejné osvětlení. Některá města pak na hodinu vypnula osvětlení svých kostelů.

Až po půlnoci SEČ se vzhledem k časovému posunu k akci připojily například i některé stavby ve Spojených státech včetně slavného newyorského mrakodrapu Empire State Building. Bez světla se na hodinu ocitla i socha Krista v brazilském Riu de Janeiro.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované