Hlavní obsah

Tesla je „S3XY”. Musk představil SUV Model Y, prodávat se bude ve čtyřech verzích za dva roky

Tesla je nově „S3XY”. Musk představil SUV Model Y, prodávat se bude ve čtyřech verzích za dva roky.Video: Jan Marek, Reuters, Youtube.com

 

Reklama

15. 3. 2019 15:48

Americká společnost Tesla začne svůj sportovně-užitkový vůz (SUV) Model Y, který má být odpovědí na podobné elektromobily evropských výrobců, prodávat v průběhu roku 2021. Jeho cena má začínat na 39 tisících dolarů (885 tisíc Kč) a lidé si jej budou moci objednávat a přizpůsobovat svým představám online. Během čtvrtečního představení nového vozu to oznámil šéf společnosti Elon Musk.

Článek

Tesla podle agentury Reuters Modelem Y reaguje na velkou poptávku po menších SUV, které jsou nejrychleji rostoucím segmentem v této části trhu v USA i Číně, kde momentálně Muskova společnost staví továrnu.

Do prodeje by se nejprve měla dostat verze Modelu Y s delším dojezdem, jejíž cena bude 47 tisíc dolarů a na jedno nabití ujede až 480 kilometrů.

Musk si slibuje snížení výrobních nákladů od toho, že Model Y bude s již vyráběným levnějším sedanem Model 3 sdílet okolo tří čtvrtin komponentů, což by mělo zároveň přinést urychlení výroby.

Tesla se s širším okruhem nových produktů snaží vystoupit ze škatulky výrobce luxusních aut. Koncem února oznámila, že ve snaze snížit náklady přechází výhradně na online prodej, což by jí mělo umožnit snížit cenu všech elektromobilů v průměru o šest procent. Minulý týden však plán pozměnila s tím, že některé z kamenných obchodů zůstanou otevřené a ceny se sníží pouze o tři procenta.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované