Hlavní obsah

Trump Polákům zrušil vízovou povinnost pro cesty do USA

Foto: Profimedia.cz

Americký prezident Donald Trump

4. 10. 2019 19:04

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal zařazení Polska do programu pro bezvízový styk. Oznámil to dnes podle agentury Reuters sám šéf Bílého domu.

Článek

Polsko bylo jednou z posledních zemí Evropské unie, jejíž občané musejí nadále žádat o víza pro cesty do USA. Například Češi americká víza nepotřebují už od roku 2008.

Polsko o bezvízový styk se Spojenými státy dlouhodobě usilovalo a američtí představitelé v poslední době Varšavě slibovali, že zrušení vízové povinnosti se blíží.

Trump už minulý měsíc přislíbil, že Polsku zajistí přístup do programu pro bezvízový styk amerického ministerstva zahraničí. Podobně se vyjádřil před měsícem ve Varšavě také viceprezident Mike Pence.

Zařazení do programu pro polské občany znamená, že pro obchodní nebo turistické cesty do USA v délce do 90 dní nebudou napříště potřebovat víza.

Polsko patří mezi nejbližší spojence USA v Evropě. Při červnové návštěvě polského prezidenta Andrzeje Dudy v Bílém domě se obě strany dohodly na posílení americké vojenské posádky v Polsku z nynějších 4500 na 5500 vojáků. Varšava se výměnou zavázala, že náklady spojené s pobytem vojsk bude sama hradit.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené