Hlavní obsah

U technického muzea na Letné vznikne muzejní distrikt

Foto: Profimedia.cz

Letná

Reklama

2. 3. 15:19

Prostor u budovy Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea na Letné se dočká obnovy. Radnice Prahy 7 spolu s Institutem plánování a rozvoje nyní chystají projekt tzv. Letenského muzejního distriktu.

Článek

„Cílem je místo kultivovat a zlepšit propojení mezi Letenskými sady a Stromovkou,“ sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Do podoby projektu se bude moci zapojit i veřejnost.

„Oblast Letné mezi dvěma velkými parky patří mezi vytížené a často navštěvované části Prahy. Chceme zde proto zajistit upravenější, přívětivější a zelenější veřejný prostor, jaký si toto významné území a jeho obyvatelé i návštěvníci zaslouží,“ uvedl starosta Jan Čižinský.

Letenský muzejní distrikt bude rozdělený do dvou hlavních projektů. Jeden se bude zabývat okolím národních muzeí, ulicí Nad Štolou a sportovišti na okraji Letenských sadů. Druhý se pak zaměří na ulici Korunovační. V ulici bude obnoveno a doplněno stromořadí a předzahrádky.

„Budeme chtít také zkoordinovat práce na sítích technické infrastruktury a obnovu chodníků i povrchů silnic. Kolem národních muzeí by pak mělo vzniknout reprezentativní muzejní náměstí přirozeně navazující na Letenské sady i ulici Nad Štolou,“ uvedla místostarostka Lenka Burgerová.

Veřejnost se k nové podobě prostoru může vyjádřit prostřednictvím internetové ankety. Anketa je k dispozici také v papírové formě v přízemí budovy radnice v ulici U Průhonu a v informačním centru v ulici Milady Horákové.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované