Hlavní obsah

Úmrtí Petra Kellnera očima zahraničí: Zemřel přítel ruského oligarchy

Foto: Seznam Zprávy

Petr Kellner.

Reklama

29. 3. 12:15
aktualizováno • 29. 3. 13:40

O tragickém úmrtí Petra Kellnera na americké Aljašce informují i světová média. Zdůrazňují především jeho jmění i úspěšnou podnikatelskou kariéru.

Článek

Úmrtí Petra Kellnera

- O nehodě, při které Petr Kellner zahynul, více v tomto textu

- Portrét Petra Kellnera najdete v tomto článku

- Grafika: byznysové dědictví po Petru Kellnerovi - zde

- Jak na úmrtí reagují trhy, čtěte zde

Kromě amerického deníku The New York Times, který zprávu o smrti českého miliardáře Petra Kellnera přinesl jako jeden z prvních, se tragickému incidentu věnují i další světová média.

The Washington Post ho označuje mimo jiné za jednoho z nejbohatších Evropanů. O nehodě a dalších mrtvých osobách informuje i deník Financial Times, britská televize Sky News, německý server Deutsche Welle, i deník Frankfurter Allgemeine Zeitung, magazín Der Spiegel, bulvární Bild nebo zpravodajská televize n-tv.

Z rakouských médií informují o Kellnerově úmrtí například deníky Kurier, Kronen Zeitung, Heute, server oe24.at i veřejnoprávní ORF. Zprávu pokryla i australská 9News Australia nebo turecký Daily Sabah.

Světová média se ve zprávách zaměřují především na to, že byl Kellner nejbohatším Čechem a patřil do žebříčku světových miliardářů.

Britský bulvární deník The Sun zdůrazňuje jeho vazby na ruského oligarchu a podnikatele Romana Abramoviče. „V 56 letech zemřel Petr Kellner – miliardářský přítel Abramoviče…,“ uvádí titulek.

Německá agentura DPA mimo jiné píše, že v Německu byl Kellner známý svou investicí do lužického hnědouhelného revíru prostřednictvím 50procentního podílu jeho PPF v těžařské firmě Leag. DPA vypočítává také další Kellnerovy aktivity včetně podílů ve skupině Home Credit, „která je aktivní především v Rusku a Číně“, v mediální společnosti CME nebo v internetovém obchodním domě Mall.cz.

Multimiliardář měl vytvořenu dobrou síť kontaktů. „Doprovázel například českého prezidenta Miloše Zemana v roce 2014 na jeho cestě do Číny,“ píše DPA a informuje také o vyjádření mluvčího Hradu, že prezident si Kellnera velmi vážil a jeho smrti hluboce lituje.

Rakouská APA píše, že Kellner byl „nejbohatší a trochu tajemný Čech“. „Všichni Češi ho znali, jen málokdo ho ale viděl: Miliardáře Petra Kellnera, který zemřel při zřícení vrtulníku na Aljašce ve věku 56 let a který byl považován za nejbohatšího a nejvlivnějšího Čecha,“ píše APA.

Tragické nehodě se věnují i čínská média. Kellnerovy vazby na Čínu připomíná například server Hong Kong Apple Daily. Sina Finance v titulku k textu věnovanému skupině PPF připomíná, že „Home Credit Group utrpěla v loňském roce obrovskou ztrátu ve výši 4,5 miliardy juanů“.

K incidentu došlo pouze pár týdnů poté, co při letecké havárii v helikoptéře na severozápadě Francie zemřel francouzský miliardář a politik Olivier Dassault. Při havárii vrtulníku zemřela minulý rok v lednu i bývalá basketbalová hvězda NBA Kobe Bryant a dalších osm lidí včetně jeho dcery.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené