Hlavní obsah

Letadlo, které se zřítilo v Afghánistánu, patrně patřilo americké armádě

Foto: AP

Podle americké televize CBS zdroj z americké armády potvrdil pravost informace, že šlo o vojenské letadlo USA. Konkrétně o komunikační letoun typu Air Force E-11.

Reklama

27. 1. 2020 11:13
aktualizováno • 27. 1. 2020 16:41

V afghánské provincii Ghazní spadlo asi v 9:30 středoevropského času letadlo. První zprávy světových médií hovořily o tom, že šlo o dopravní letadlo. Americká armáda ale nyní podle AP prověřuje zprávu, že spadl americký vojenský letoun.

Článek

Zpravodajské agentury a média s odvoláním na předběžné informace od místních zdrojů nejdříve informovaly, že šlo o dopravní letadlo společnosti Ariana Afghan Airlines s více než 80 lidmi na palubě. Šéf státní letecké společnosti ale podle Sky News později popřel, že šlo o letadlo Ariana Afghan Airlines.

„Naše letadlo, které se vydalo na cestu, už přistálo v cílové destinaci a nehavarovalo,“ řekl zástupce aerolinek podle BBC. „Stroj, který havaroval, tudíž nepatří společnosti Ariana Afghan Airlines.“

Zřícení letadla potvrdil médiím mluvčí provincie. Po nárazu do země podle něj začalo hořet. Mluvčí dodal, že není známo, zda šlo o vojenské, nebo dopravní letadlo. Sám guvernér Aref Noori později uvedl, že „šlo o boeing“.

Později se k „sestřelu letounu s americkými vojáky“ přihlásilo radikální hnutí Tálibán, které má nad oblastí, kde letadlo spadlo, kontrolu. Na sociální sítě se dostalo video, kde je údajně vidět vrak letadla se znakem amerického letectva.

Podle americké televize CBS zdroj z americké armády potvrdil pravost informace, že šlo o vojenské letadlo USA. Konkrétně o komunikační letoun typu Air Force E-11.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované