Hlavní obsah

V Coloradu nečekaně napadlo během prvního letního dne 60 centimetrů sněhu

V Coloradu nečekaně napadlo během prvního letního dne 60 centimetrů sněhu.Video: Esther Beshirová

 

Reklama

23. 6. 2019 12:10

Příval sněhu překvapil v první letní den americký stát Colorado. V horském středisku Steamboat Springs napadlo od pátku téměř 60 centimetrů sněhu, informoval dnes zpravodajský server CNN.

Článek

Že je letní slunovrat? Skoro červenec? Zdá se, že matka příroda se o takové věci nestará, píše na svých stránkách zpravodajská stanice CNN o kuriózním sněžení v americkém státě Coloradu, který se nachází v centrální části Spojených států.

Podle CNN začalo sněžit v pátek západně od Denveru v nadmořských výškách nad 2000 metrů. Nejvíce byla zasažena lyžařská oblast Steamboat. Meteorologové varovali, že zimní počasí může pokračovat až do neděle.

Meteorolog Gene Norman uvedl, že i v této oblasti je v létě sněžení nezvyklé. Ve středisku Steamboat Springs naposledy takhle pozdě sněžilo 17. června 1928, napsal server CNN. V průměru bývá posledním dnem se sněhovými srážkami 6. květen.

Sněhové srážky jsou hlášeny také z některých oblastí ve státě Montana. Naopak na Floridě vydaly úřady na víkend varování před vysokými teplotami. Ty zde přesahují 35 stupňů, píše CNN.

Reklama

Související témata:

Doporučované