Hlavní obsah

V Coloradu nečekaně napadlo během prvního letního dne 60 centimetrů sněhu

V Coloradu nečekaně napadlo během prvního letního dne 60 centimetrů sněhu. (Video: Esther Beshirová)

Příval sněhu překvapil v první letní den americký stát Colorado. V horském středisku Steamboat Springs napadlo od pátku téměř 60 centimetrů sněhu, informoval dnes zpravodajský server CNN.

Článek

Že je letní slunovrat? Skoro červenec? Zdá se, že matka příroda se o takové věci nestará, píše na svých stránkách zpravodajská stanice CNN o kuriózním sněžení v americkém státě Coloradu, který se nachází v centrální části Spojených států.

Podle CNN začalo sněžit v pátek západně od Denveru v nadmořských výškách nad 2000 metrů. Nejvíce byla zasažena lyžařská oblast Steamboat. Meteorologové varovali, že zimní počasí může pokračovat až do neděle.

Meteorolog Gene Norman uvedl, že i v této oblasti je v létě sněžení nezvyklé. Ve středisku Steamboat Springs naposledy takhle pozdě sněžilo 17. června 1928, napsal server CNN. V průměru bývá posledním dnem se sněhovými srážkami 6. květen.

Sněhové srážky jsou hlášeny také z některých oblastí ve státě Montana. Naopak na Floridě vydaly úřady na víkend varování před vysokými teplotami. Ty zde přesahují 35 stupňů, píše CNN.

Doporučujeme

Další zprávy

 • V elektrárně Dukovany skončila odstávka, pětina paliva je nová

  V jaderné elektrárně Dukovany skončila odstávka druhého bloku, která začala 17. května. Energetici při ní vyměnili pětinu paliva i zmodernizovali část zařízení. Blok připojili k přenosové soustavě dnes po 10:00, štěpnou reakci spustili energetici již v pátek 21. června. Elektrárna už měla letos odstavený třetí blok. Po více než dvouměsíční plánované odstávce začal elektřinu znovu dodávat v polovině února. Všechny čtyři bloky tak nyní vyrábí elektřinu již naplno. V odstaveném druhém bloku udělali odborníci 30 technických a modernizačních akcí.

 • Etiopie: Při pokusu o převrat zabit náčelník generálního štábu

  Při sobotním etiopském pokusu o převrat byl zavražděn náčelník generálního štábu Seare Mekonnen a předseda regionální vlády státu Amhara Ambachew Mekonnen. S odkazem na mluvčí etiopského premiéra to dnes napsala agentura AFP. Podle místních médií, na něž se odvolává agentura Reuters, šéfa generálního štábu zastřelil jeho osobní strážce.

 • Rada ČNB nechá podle ekonomů sazby beze změny

  Bankovní rada České národní banky nechá na svém zasedání ve středu 26. června úrokové sazby bez změny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Sazby přitom nechá na současné úrovní rada podle ekonomů delší dobu. Proti růstu sazeb hovoří především nejistý vývoj v zahraničí, ale i postupné ochlazování české ekonomiky, uvedli analytici.

  Rada ČNB naposledy zvýšila úrokové sazby na květnovém zasedání, a to jednomyslně. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na dvě procenta. Samotná květnová prognóza ČNB v ročním výhledu další růst sazeb nepředvídá.