Hlavní obsah

V Coloradu nečekaně napadlo během prvního letního dne 60 centimetrů sněhu

V Coloradu nečekaně napadlo během prvního letního dne 60 centimetrů sněhu. (Video: Esther Beshirová)

23. 6. 2019 12:10

Příval sněhu překvapil v první letní den americký stát Colorado. V horském středisku Steamboat Springs napadlo od pátku téměř 60 centimetrů sněhu, informoval dnes zpravodajský server CNN.

Článek

Že je letní slunovrat? Skoro červenec? Zdá se, že matka příroda se o takové věci nestará, píše na svých stránkách zpravodajská stanice CNN o kuriózním sněžení v americkém státě Coloradu, který se nachází v centrální části Spojených států.

Podle CNN začalo sněžit v pátek západně od Denveru v nadmořských výškách nad 2000 metrů. Nejvíce byla zasažena lyžařská oblast Steamboat. Meteorologové varovali, že zimní počasí může pokračovat až do neděle.

Meteorolog Gene Norman uvedl, že i v této oblasti je v létě sněžení nezvyklé. Ve středisku Steamboat Springs naposledy takhle pozdě sněžilo 17. června 1928, napsal server CNN. V průměru bývá posledním dnem se sněhovými srážkami 6. květen.

Sněhové srážky jsou hlášeny také z některých oblastí ve státě Montana. Naopak na Floridě vydaly úřady na víkend varování před vysokými teplotami. Ty zde přesahují 35 stupňů, píše CNN.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené