Hlavní obsah

V Londýně evakuovali letiště kvůli údajnému chemickému útoku

 

Reklama

21. 10. 2016 21:16

Na letišti London City v britské metropoli byly dnes evakuovány stovky cestujících a zaměstnanců. Média informovala o pravděpodobném chemickém incidentu, který ale úřady nepotvrdily.

Článek

Lidé si stěžovali na dýchací potíže, posádky přivolaných sanitek jich pak na místě ošetřily šestadvacet, dvě osoby musely být hospitalizovány.

Okolnosti incidentu zatím nejsou jasné. Některé zdroje hovořily také o možném požáru - to kvůli spuštění protipožárního alarmu. Po něm letiště vyzvalo přítomné, aby opustili odbavovací halu. Na místo dorazilo několik hasičských vozidel.

Mnozí lidé se vydali na letištní plochu. Zrušeny byly všechny spoje - odlety byly pozastaveny, zatímco letadla, která byla ve vzduchu a měla na tomto letišti přistát, byla odkloněna na okolní letiště.

Letiště London City slouží hlavně podnikatelské klientele nedalekého finančního centra. Po evakuaci asi pěti set lidí bylo uzavřeno. Letiště ročně odbaví asi čtyři miliony cestujících, nejvíce je využívá společnost British Airways.

Zároveň byl dnes odpoledne v Londýně zadržen devatenáctiletý muž, který je podezřelý z přípravy teroristického útoku. Zadržen byl v rámci vyšetřování čtvrtečního incidentu, kdy se ve stanici metra North Greenwich našlo zařízení podobné náloži. Zda spolu oba incidenty souvisí, není jasné.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované