Hlavní obsah

Útočník s nožem zabil jednoho člověka a dva zranil. Policie ho zastřelila

Záběry z místa činu. (Video: Šimon Felenda, AP)

 

Reklama

9. 11. 2018 8:20
aktualizováno • 9. 11. 2018 13:06

Neznámý útočník pobodal v australském Melbourne tři lidi. Nožem pak zaútočil na policisty, ti jej střelili do hrudníku. Záchranka ho pak v kritickém stavu převezla do vazební nemocnice. Tam pachatel zemřel.

Článek

Útočník původem ze Somálska, který byl známý australským tajným službám, v centru Melbourne zabil jednoho člověka a další dva zranil. Incident se odehrál v noci na pátek středoevropského času. Policisté, kteří dorazili na místo činu, muže ozbrojeného nožem postřelili do hrudníku. Útočník později těžkému zranění v nemocnici podlehl a policie oznámila, že incident vyšetřuje jako teroristický čin.

Policejní komisař státu Viktorie Graham Ashton prohlásil, že po útoku v druhém největším australském městě nehrozí veřejnosti zvýšené nebezpečí, policie však zahájila protiteroristické vyšetřování.

Podle agentury AFP v automobilu, kterým útočník na místo činu dorazil a které následně začalo hořet, byly plynové láhve. Původně australské úřady uváděly, že případ za terorismus nepovažují.

Incident se stal na rušné ulici Bourke v centru města odpoledne místního času (v noci na pátek SEČ). Podle australských sdělovacích prostředků jel nejprve muž dodávkou proti obchodnímu domu. Automobil začal hořet a muž, který z něj vyběhl, se pokoušel bodat nožem do lidí okolo. Jeden člověk se mu snažil zabránit v pohybu nákupním vozíkem. Muž se pak s nožem vrhl na policisty.

Incident se stal na stejné ulici, kde loni v lednu najel řidič autem do chodců. Zabil šest lidí, dalších asi 30 zranil. Nešlo tehdy o teroristický čin; útočník byl identifikován jako člověk s mentální poruchou.

Policejní komisař Ashton řekl, že úřady zváží, zda v souvislosti s pátečním útokem posílí bezpečnostní opatření během akcí při příležitosti nedělního Dne válečných veteránů a při dalších veřejných událostech.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované