Hlavní obsah

V pražské zoo se koná výstava pralesniček, potrvá do konce října

Foto: Profimedia.cz

Zoo Praha.

Reklama

29. 8. 2020 15:54

Třicet druhů pralesniček neboli šípových žab vystavuje ode dneška pražská zoologická zahrada.

Článek

Výstava žab, z nichž některé jsou prudce jedovaté a jejichž jed používají indiáni na hroty svých šípů, se v zahradě koná podruhé, uvedla pražská zoo. Zvířata si mohou návštěvníci prohlédnout v galerii Gočárovy domy v areálu zahrady do konce října.

Na výstavě uvidí lidé například dvojici žab stejného druhu, které se výrazně liší svým zbarvením podle lokality, v níž žijí. „Je to jedna z věcí, které dodnes vědci nedokázali zcela vysvětlit,“ uvedl spoluautor výstavy Jan Thuma.

„Pralesničky lidi odjakživa fascinovaly svou barevností, velikostí i množstvím jedu v tak malém těle. Indiáni je používali a lokálně ještě používají k výrobě otrávených šípů,“ popsal kurátor obojživelníků a plazů Petr Velenský. Zahrada představí i druhy žab, které byly objeveny teprve nedávno a jejichž výskyt je omezen jen na malá území Peru, Kolumbie či Brazílie. K vidění budou i takzvaní imitátoři, neboli pralesničky, které napodobují jiné, jedovatější druhy.

Výstava začne ve 13:30, součástí bude program pro děti jako jsou výtvarné dílny či vzdělávací stanoviště, odpoledne se také uskuteční čtyři komentované prohlídky. Každou neděli po dobu trvání výstavy chystá zahrada tematický workshop.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované