Hlavní obsah

Ve věku 66 let zemřel americký hudebník Tom Petty

Americký hudebník Tom Petty zemřel ve věku nedožitých 67 let (Video: Reuters)

 

Reklama

3. 10. 2017 7:38

Frontmanovi kapely Heartbreakers bylo 66 let. Rodina ho nechala odpojit od přístrojů po srdečním selhání.

Článek

Americký rockový hudebník Tom Petty zemřel ve věku 66 let poté, co jej v neděli postihla srdeční zástava. Podle agentury AP to sdělila jeho mediální manažerka. Pettyho rodina podle médií v pondělí rozhodla o tom, aby jej lékaři kvůli beznadějnému stavu odpojili od přístrojů. Frontman kapely Heartbreakers skonal týden poté, co dokončil koncertní turné, které označoval za poslední.

Kolem jeho úmrtí se v posledních hodinách objevilo několik nepotvrzených zpráv. Televize CBS News o něm informovala s odvoláním na policii v Los Angeles již před půlnocí našeho času. Policie však zprávu později dementovala.

Před týdnem ukončená koncertní šňůra završila čtvrté desetiletí Heartbreakers. Petty mluvil o konci skupiny, zanechat muziky však podle magazínu Rolling Stone nechtěl. „Potřebuji něco dělat, jinak mám sklony být doma protivný,“ řekl nedávno časopisu.

Multiinstrumentalista Petty složil řadu hitových singlů, které dobyly první příčky amerických hitparád, mimo jiné Learning To Fly, Mary Jane´s Last Dance či Free Fallin.

Vedle více než desítky alb s kapelou vydal Petty rovněž trojici sólových desek a koncem 80. let byl jedním ze členů hvězdné skupiny Traveling Wilburys. Spolu s Bobem Dylanem, Georgem Harrisonem či Royem Orbisonem v letech 1988 a 1990 složili a nahráli dvě alba.

Během své téměř půlstoletí trvající kariéry prodal zpěvák s nezaměnitelným hlasem na 80 milionů nahrávek.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované